Terakki’den büyük sitem

Terakki’den büyük sitem
Bu içerik 2829 kez okundu.

3 Puanının Silinmesi lazımdı. Düdük çalmasını  bilmeyen hakemlere maç vermesinlmer.

 

Zonguldak İkinci Amatör Küme Merkez Grubunda lider durumunda bulunan Tekarkispor, son oynadığı maçta Çaydamarspor’a 5-1 mağlup oldu.

Terakkispor’un antrenörü  Nahit Zülfikar Çaydamar maçında hakem hatalarından dolayı  mağlup olduklarını belirterek yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2016-2017 sezonunda gerçekten genç bir ekiple mücadele ediyoruz. En büyük oyuncumuz 1997 doğumlu. Bu genç kadromuzla hem U19’da, hem de İkinci küme A takımlar kategorisinde mücadele ediyoruz.  Cumartesi günü oynadığımız Çaydamar maçında sansız bir yenilgi aldık.  Bu maçta gerçekten  kötü bir  oyun sergiledik. Ama bizim kötü oynamamız hakemlerin kötü maç yönettirmesini gerektirmez.  Maçın başından beri kötü bir maç yönetmesi sonrası ikinci yarının ortalarına  doğru bir tepkimiz oldu. Hakem tarafından ihraç edildim. Sahada  oyuncularımızı çekiyorlar, tekme atıyorlar, vuruyorlar, hakemler  görmezden geliyor. Hakem arkadaşlarımız kendi  çocukları sahada bu şekilde  dayak yese aynı tepkiyi verilen. Bizim sitemimiz oyuncularımıza karşı yapılan  sertliklerdir. Yoksa rakibi üç penaltı vermiş, bizin penaltımızı vermemiş.Biz bunlara  ses çıkarmıyoruz. Sadece  oyuncularımıza yapılan sertliklere göz yumulmasını.

Biz sahadan atıldığımızda nasıl ceza alıyorsak, hakemleri yönetenler, hakemler kötü maç yönetince gereğini  yapsınlar ceza versinler. Zonguldak hakemliğini iyi yerlere getirmek istiyorlarsa düdük çalmasını  bilmeyen hakemlere maç yönettirmesinler. 

Cumartesi günkü rakibimiz Çaydamarspor  sezonun ilk maçına çıkmadı. Disiplin kurulu  Çaydamar’ı 3-0 hükmen mağlup ilan etti. Ama Disiplin talimatında yazan bilgiye göre 3 puanı silinmesi konusunda bilgi var. Açsınlar futbol  kitapçığını okusunlar. Disiplin kurulu  bu konuda da eksik karar verdi.  Bununla ilgili girişimlerimizde  olacak. Yenilmemize  rağmen 3 puan farklı  lideriz. Hafta sonunda  oynayacağımız maçtan 1 puan alarak  şampiyonluğumuzu ilan etmek istiyoruz.”

ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017