Bakanlığa proje sunduk...(TIKLA İZLE)

Bakanlığa proje sunduk...(TIKLA İZLE)
Bu içerik 859 kez okundu.

 

Zonguldak’ta “Diyabeti Tanıyın Riski Azaltın Projesi”..

Zonguldak Diyabetliler ve Kronik Hastalıklar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu, “Diyabeti tanıyın Riski azaltın” projesini bakanlığa sunduklarını ve onay gelmesini beklediklerini söyledi

Zonguldak Diyabetliler ve Kronik Hastalıklar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu, İçişleri Bakanlığı’na Zonguldak’ta ilk kez olarak bir proje sundukları ve bu proje kapsamında Zonguldak’ta 1500’ün üzerinde diyabet ve vücut kitle endeksi taraması gerçekleştireceklerini söyledi.

Terzioğlu proje ortakların Zonguldak belediyesi, Bülent Ecevit Üniversitesi ve İl Halk sağlığı olduğunu belirterek proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Zonguldak diye bekler ve kronik hastalıklar Derneği olarak bu sene çalışmalarımızı hızlandırılmış bulunuyoruz. Ve bakanlığımızın Zonguldak için ilk defa sağlıkla ilgili bir projesini öğrenmiş bulunmaktayız. Ve bu konuda güzel çalışmalar yaptık. Bülent Ecevit Üniversitesi Halk Sağlığı Müdürlüğü Zonguldak Belediyesi ortaklığında düzenlediğimiz bir proje var projemizin adı; diyabeti tanıyın riski azaltın adı altında 6 aylık bir program düzenledik ve bu program dahilinde diyabet hastalarımızın hem eğitimleri hem seminerleri ve hem de Zonguldak ın ilçelerinde de bunların yapılması ve 6 şeker ölçümleri ve vücut kitle endeksi Halk Sağlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi ile birlikte geniş kapsamlı bir proje yaptık Bu projemiz bakanlıktan İnşallah onay görecektir. Onay görse de görmese de zaten biz bunu bir kısım da olsa her sene yapıyorduk ama onay Gürses daha detaylı ve daha görkemli bir şekilde bunun Zonguldak halkına tanıtıp Zonguldak halkına gerçekten diyabetin önemi ve farkındalığı yaratabilmek için çok güzel bir çalışmalarımız var. Bu çalışmalarda Ben projemizin onaylanması için yetkililerden destek istiyorum destek. Zonguldak Diyabetliler ve Kronik Hastalıklar Derneği olarak o konuda çalışmalarımızı aşama aşama kaydediyoruz.  Her geçen gün iyi yerleri geliyoruz basınımızın bizim yanımızda olması bizi mutlu ediyor. Ve bu mutluluklar Bize biraz daha sorumluluğumuzu arttırmamıza ve taşımamız da sebep oluyor. Bu sorumluluğumuzu sonuna kadar taşıyacağımız a inanıyorum. Herkese teşekkür ediyorum. Projemiz bizim 6 aylık bir projedir ve İçişleri Bakanlığı'na sunduk. Ve projemizin içeriğinde 6 ay boyunca seminerlerimiz olacak 3 tane doğa gezisi 2 tane piknik alanı gezilmesi ve bin 500'ün üzerinde de çeker taraması ve vücut kitle endeksi yapılması hedefleniyor ve Bunun haricinde de  ve bakanlık onay verirse de 150 kişinin şapka tişört seni biz karşılayacağız dernek olarak. Proje çok büyük önem taşıyor ve Çok kapsamlı. İlk defa Zonguldak'ta dernek olarak bir proje yaptık ve Bu proje onay görürse dernek olarak bizim önümüzde açacaktır Ben Zonguldak ın da önünü açacaktır. Diyabet hastalığı artış gösteren bir hastalıktır. Onun için diyabet Titanik'in riski azaltır projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayacağız inşallah”

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

(HABER-ERCAN DEMİR)

Diyabeti Tanıyın Riski Azaltın Projesi son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017