Kilimli’de Siyer-İ Nebi Yarışması yapıldı

Kilimli’de Siyer-İ Nebi Yarışması yapıldı
Bu içerik 916 kez okundu.

8 okulun katıldığı yarışma sonucunda  Işıkveren Ortaokulu birinci olurken , Kilimli  İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Kilimli Cumhuriyet Ortaokulu ise üçüncü oldu.

ko gb - knight gb - knight gold bar

Kilimli’de her sene geleneksel olarak düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasının 3.cüsü geniş katılım ile gerçekleştirildi.

Kilimli Din Görevlileri Derneği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu sene 3.sü düzenlenen Siyer-i Nebi yarışması düzenlendi.

Yarışmaşya katılım yoğun oldu

Yarışmayı düzenleyen Kilimli Din Görevlileri Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Çelebi, “Kilimli İlçemizde 6.sinifta okuyan tüm öğrencilerimize tesbit edilen İlknur Günay Apak‘ın “Çocuk Siyeri Hz Muhammed'in Hayatı” kitabını 487 öğrencimize yarıyıl tatili öncesinde ellerine ulaştırmıştık. Elhamdulilllah. Bu bizim için en güzel olanı. Okullarımızın her okuldan üç öğrenci seçimiyle  8 okul kendi aralarında heyet huzurunda yarıştılar. İçerisinde bulunmuş olduğumuz Mübarek ayların olması ve Nisan ayının da Efendimiz  (s.a.v.) in miladi takvime göre doğumu olması vesilesiyle Efendimizin hayatının bir kez gözden geçirmek amacıyla öğrencilerimize manevi bir iklim sunduğumuz kanısındayız. Dereceye giren okulları temsilen 1.öğrencilerimize çeyrek altın, 2.ogrencilerimize gr altın, 3.ogrencileriimize Yarım gr altın takdim ettik. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim meali ve İlmihal kitabı hediye ettik. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, okullarımıza teşekkür ederken, destek ve katkılarından ötürü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İlçe müftülüğümüz, hediyelerin takdiminde bizlere sponsor olan kardeşlerimize çok teşekkür ederiz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017