BBP'DEN VALİ KABAN'A ZİYARET

BBP'DEN VALİ KABAN'A ZİYARET

BBP'DEN VALİ KABAN'A ZİYARET
Bu içerik 1311 kez okundu.

BBP Vali Kaban’dan Yazıcıoğlu ismini parka verilmesini istedi

Büyük Birlik Partisi heyeti Vali Ali Kaban’ı ziyaret ederek, merhum Muhsin Yazıcıoğlu isminin Zonguldak’ta yaşatılması için parka adının verilmesini istedi.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir tunç, BBP Genel Başkan yardımcısı Tevfik eren ve BBP MKYK Üyesi İlker Uçar, BBP İl Başkanı Abdul Taner Yıldırım ile birlikte Zonguldak Valisi Ali kaban’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret baskına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Çıkışta ziyareti değerlendiren BBP Genel sekreteri Üzeyir Tunç, ziyareti Vali Ali Kaban’dan merhum Muhsin Yazıcıoğlu ismini yaşatılması adına, şu anda yapım çalışmaları devam eden eski tekel binası alanındaki parka, Muhsin Yazıcıoğlu ismini verilmesini talep ettiklerini söyledi.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyaset üstü bir insan olduğunu belirten tunç, vali Ali Kaban’ın bu teklifi değerlendireceğini ifade ederek şunları söyledi:

Sayın valimi ziyaret ettik birlikte. Zonguldak ilimizde yapılan hizmetler ve çalışmalara hakkında bilgi aldık. Malumunuzu olduğu üzere asıl sebebi ziyaretimiz 16 nisan’da yapılacak olan referandumla ilgili çalışmalar dolayısıyla gelmiştik ve gelmişken de mülki amirimizi ziyaret edeli,. Bize düşen ir görev vardı, Zonguldak’ın gelişmesi ile ilgili neler yapılıyor neler yapılması lazım noktasında bilgi alışverişinde bulunduk. Bu vesileyle de Sayın İl başkanımız da söylemişti. Eski tekel binasını, Kızılay binasını olduğu yerin şu anda bir park haline dönüştüğü bilgisi var. Oraya rahmetli başkanlarımız, siyasi liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin verilmesine yönelik talebimiz arz etik efendim.

Sayın valimizde bu talebe değerlendirecekleri ve görüşeceklerini söyledi ve bizde olumlu olacağın kanaatini taşıyoruz inşallah. Burada muradımız nedir, gelip geçenlerin bir fatiha okumaları hem Muhsin beye hem de onu yaptıranlara Fatiha okumaları yönünde faydası olacağı kanaatiyle. Muhsin Yazıcıoğlu’nu bir siyasi parti lideri olarak düşünmemek lazım. Türk-İslam dünyasına mal olmuş siyaset üstü gönüllerde yer almış bir vatan evladıdır. Burada tüm Zonguldaklının sağcısından solcusuna hepsinin sıcak bakacağını ümit ediyoruz ve bunu da kendilerine arz ettik. Kendilerinden de olumlu görüşler aldık. İnşallah olacak ümidini taşıyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

BBP DEN VALİ KABANI ZİYARET son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM