Maç satan şerefsizdir

Maç satan şerefsizdir
Bu içerik 991 kez okundu.

Bu sözler bize değil, Zonguldakspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner’e aittir.

Aynen katılıyorum…

Maç satan, Zonguldakspor’u satan, dolayısı ile Zonguldak şehrini satan şerefsizin ta kendisidir.

 

***

 

Zonguldakspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner, kamuoyunun yakından tanıdığı bir isimdir. Av. Süleyman Caner, hem hukukçu kimliği, hem de spor adamı kimliği ile  bu memlekette hiç kimsenin “maç sattı” diyebileceği bir isim değildir.

Süleyman Caner, böyle şeylere tenezzül etmez…

Süleyman Caner’in futbolcularına kefil olması ve “maçın satıldığını” iddiasında bulunanları ispata davet etmesi, en az kendisi kadar futbolcularına da güvendiğini gösteriyor.

Demek ki, futbolcularını iyi tanıyor.

 

***

 

Maça dönelim…

Deplasmanda oynanan Fethiyespor-Zonguldakspor maçında, Zonguldakspor (3-0) galipken, son 12 dakikada 4 gol yiyerek maçın  (4-3)’lük mağlubiyetle sonuçlanması, öyle sıradan bir skor olmasa bile Türk ve Dünya futbol tarihinde bunun örnekleri vardır elbette…

Üstelik, Fethiyespor’un düşme hattında oluşu ve Fethiye taraftarlarının ve yöneticilerinin futbolcularımız üzerindeki presi, fiili ve psikolojik baskısı maçı böyle bir sonuca getirmiş de olabilir.

Öyle veya böyle…

Eğer, Süleyman Caner, kırmızı kartlı bir futbolcuyu sahaya sürseydi ve bu yüzden mağlubiyet alınsaydı, o zaman ‘maçın satıldığı” iddiaları gündeme gelebilirdi.

Ancak, ne Zonguldakspor, galibiyetten mağlubiyete düşen ilk futbol takımı, ne de (3-0) luk skorun, rakip takım lehine (4-3)’lük bir skora dönüşmesi futbol tarihindeki ilk olay…

O zaman, Sayın Caner’in söylediği gibi, futbolcular, belki de imalı olarak kulüp yöneticileri hakkında böylesine ağır ithamlarda bulunanların iddialarını ispat etmeleri gerekiyor.

Aksi halde en azından “müfteri” olacakları aşikar…

 

***

 

Futbol, bütün dünyada insanların ruhuna işlemiş bir olgudur, toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Öyle ki, “futbolsuz” bir dünya düşünemeyen sporseverler bile vardır.

Üstelik şehir kulüpleri bir nevi “temsil” mevkiinde de bulunuyor.

Zonguldakspor, kendi alanında Zonguldak’ı temsil ediyor.

O halde Zonguldakspor ile ağlayıp, Zonguldakspor ile gülmemiz olağandır.

Yeter ki, gülerken de, ağlarken de hep birlikte olalım.

Ve hiç kimseyi, bilip bilmeden, anlayıp dinlemeden, herhangi bir somut bilgi, belge veya delil olmadan, ağır ithamlarla suçlamayalım.

Vebali büyüktür çünkü…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017