“Rödevanslı sahalara 1550 kişi alınacak”

“Rödevanslı sahalara 1550 kişi alınacak”
Bu içerik 1648 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Zeki tosun gündemi değerlendirdi.

 

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun önemli açıklamalarda bulundu.

Referandum çalışmaları kapsamında emeklerimizin karşılığını inşallah 16 Nisan’da alacaklarını belirten İl başkanı Zeki Tosun ayrıca, rödevansla sahalara 1500 kişini alınacağını ve bunu arkasının geleceğini söyledi.

 

16 Nisan referandum çalışmalarını değerlendiren Zeki Tosun, “16 Nisan için son haftaya girdik. Uzun zamandır sayın vekillerimizle beraber, teşkilatlarımızla, ilçe başkanlarımızla beraber sahalardayız ve çalışıyoruz. Son haftalar girdik ve son hafta şehir merkezinde çalışmalarımız hızlanacak. İnşallah bu son haftayı bizim açımızdan, kendimiz açısından daha olumlu geçirerek Pazar günü 16 Nisan’da Zonguldak’ta güzel bir sonuç almak için gayretlerimiz devam edecek ve onu da alacağımıza eminiz. Emeklerimizin karşılığını inşallah 16 Nisan’da alacağız. Gençlik kollarımız şu anda mektupları bitirmek üzere ve bitti. Fazla mektubumuz kalmadı. Sayın Başbakanımızın gençlerimize gönderdiği mektupları kapı kapı gençlik kollarımız, arkadaşlarımız dağıttılar. İşte dediğim gibi kadın ve gençlik kollarımızla, tüm teşkilatlarımızla sahalarda olarak tekrar vatandaşlarımız merkezde yeni anayasa ile ilgili bilgileri aktaracağız. İnşallah ta başarılı olacağız” dedi.

ZONGULDAK’IN LEHİNE OLAN HER ŞEYİN BİR TAKİBİNİ YAPARIZ

Gazetecilerin Cumhurbaşkanı mitinginde Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in Enerji Bakanı Berat Albayrak’a bir dosya verdiği hatırlatılarak, bu dosyanın takip edilip edilmeyeceği sorusu üzerine Zeki Tosun, “Tabi Zonguldak’ın lehine olan her şeyin bir takibini yaparız. İnşallah şu 16 Nisan geçsin Sayın Başkanımızın verdiği dosya ile ilgilide, diğer bakanlıklarla da olabilir onlarla ilgilide bizim taleplerimiz vardı. Fakat bu referandum süreci girdiği için biraz yavaşlanıldı. İnşallah 16 Nisan’dan sonra Sayın başkanımızın verdiği dosya ve diğer ben onu başka bakanlıklarla görüştürmemiz olacaktı, onları da tekrardan sağlamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

RÖDEVANSLI SAHALARA 1500 İŞÇİ ALINACAK VE ARKASI DA GELECEK

Cumhurbaşkanı mitinginde Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın, rödevanslı sahaların 1500 işçi alacağız şeklindeki konuşmasını değerlendiren Zeki Tosun,“Yani şu anda 1500 dediğimiz rakam iyi bir rakam bizim açımızdan. Bunun arkası gelecektir. Zaten orada Sayın bakan ilk başta üstüne vura vura söylediği yerli üretim, yerli kömürden bahsetti. Hatta bir gün sora maden formunda da onlardan bahsetti. Bu yerli kömürde yerin altına da olduğu müddetçe bizde bunu çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Bunun için de dediğiniz gibi ilk etapta 1500 kişi rödevanslı sahalarla ilgili bir alım olacak. İnşallah arkasından da daha işçi alımları gelecektir. Dedi.

TOSUN DSP GENEL BAŞKANINA CEVAP VERDİ. O KENDİ İDDİASIDIR

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Zonguldak’ta ZGC ziyaretinde AK Parti tabanın yüzde 30’unun hayır oyu vereceği şeklide iddiasını değerlendiren Zeki Tosun, “Yani o kendi iddiasıdır. Sayın başkanı. Onula ilgili ben fazla yorum yapmam, biz önümüze bakıyoruz. Biz Sayın Başbakanımızın Genel Başkanımızın önderliğinde, liderliğinde sahalarda çalışıyoruz. Bizim sahalarda gördüğümüz, meydanlarda gördüğümüz vatandaşlarımızın, milletimizin evet ten yana teveccühü olacağıdır. Biz bunu görüyoruz ve inşallah ta hayırlısıyla da evet’i çıkartacağız” diye konuştu.

HASTANE YERİ KONUSU ŞU AN KESİNLEŞMEDİ, YERLER DEĞERLENDİRİLİYOR

Gazetecilerin “Hastane yeri ile ilgili bir gelişme var mı? sorusunu cevaplayan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “En son daha önce açıkladığımız gibi TOKİ’nin oradaki yere Sayın bakanlık yetkilileri gelip bakmıştı. Onu sonucunu bekliyoruz. Şu anda bize gelen net bir bilgi yok. Bir çalışmalara yapılıyor, referandum sonrasına kaldı. Oraya baktılar. Hatırlarsanız daha önce bakın yerler vardı ve bunların hazırlıları yapılıyor. Büyük bir ihtimale sayın bakana sunacaklar ve ona akabinde yer belirlenecek. Sonradan ikinci bir ekip gelerek Sayın Valimizin de söylediği Toki yanındaki araziye bakıldı. Şimdi ellerindeki üç dört alternatif var bunlarla ilgili değerlendire yapıyorlar çalışma yapıyorlar ve inşallah kısa zamanda karar verecekler çünkü başbakanımızın talimatı bu yönde.

MİLLETVEKİLERİMİZ DUR DURAK BİLMEDEN ÇALIŞIYOR

“Referandum çalışmalarında AK Parti milletvekilleri iyi çalışıyor mu? Kamuoyunda CHP milletvekillerinin Zonguldak’ta sanki daha çok çalışıyorlar, daha çok sahadaymış gibi bir söylem var?” şeklinde ki sorusu üzerine Zeki Tosun, “Bizim üç vekilimizde artı teşkilatlarımızda sahada çalışıyorlar. Tabi seçim koordinasyon merkezleri vasıtasıyla bunu yapıyoruz. Tüm ilçelerimiz ve il başkanlığımız nezdinde yapılan programlar neticesinde vekillerimizi her gün sahada çalıştırıyoruz. Bugün zaten son hafta toplantısını yapacağız bugün. Secim koordinasyon merkezi toplantısını ve ondan sonra 6 günlük vekillerimize bölgelerimizi taksim ederek tekrar yoğun bir şekilde çalışacağız ve vekillerimizin hepside dur duran bilmeden yoğun bir şekilde çalışıyorlar” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017