Caner Çok Sert Konuştu!.. 'Maç satan kansızdır'

Caner Çok Sert Konuştu!.. 'Maç satan kansızdır'
Bu içerik 2338 kez okundu.

Maç satan kansızdır

 Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner,4-3 yenilgi ile sonuçlanan Fethiye maçı sonrası ‘ Maçı sattılar’ şeklinde yapılan eleştirilere  cevap verdi. Zonguldakspor’u satın alacak paranın  Dünya üzerinde  basılmadığını belirten Caner, ‘Maç satan şerefsizdir. Bunları belgesiz, delilsiz  iddia eden ve iftira atanların kandır’ ifadelerini kullandı.

Fethiye maçında alınan yenilginin şokunu  hala yaşadığını belirten Caner, ‘Bir anlık rehavet sonucu bu skor ortaya çıktı. Maç sonrası yapılan yorumlar son derece  çirkin. Benim ekibinde maç satacak, şehrini satacak kişiler barınamaz. Dünyayı verseler Zonguldak’ın ‘Z’sini   satan şerefsizdir’ diye konuştu. Caner yaptığı basın toplantısında şunları söyledi;”

 

Biz 4 senedir bu takımda görev yapıyoruz. Göreve geldiğimizde bu takım BAL Liginde idi. Bu takımı tüm imkansızlıklara rağmen amatör kümeden alıp İkinci lige çıkartan bir başkanın Play-Off şansı ararken, takımı bu yönde motive ederken maç  satması  ne demek.? Maç satmak için  yönetim, hoca, futbolcu para alacak. Bu  ne çirkin bir söylem. Bunu diyen açık ve net söylüyorum kansızdır. Bunları diyenlerin Zonguldaklılığından şüphe ederim.Bende maç satacak oyuncu yok. Bende öğle bir adam değilim. Beni satın alacak  para Dünya’da basılmamış.Beni ve takımımı satın alacak para daha  basılmamış. Dünyada böyle para yok. Uzaya baksınlar vardı diye. Her yenilgiden sonra fırsat kollayan kötü yorum yapanlar ellerini ovuşturan zihniyet değilmiy di  daha sezon  başında bu takım düşer diyen. 3-0’dan maç nasıl satılır.Devre arasında soyunma odasına giderken tekme tokat dayan yiyen bir futbolcu maçı niye satsın. Maç sattı diye yorum yapanlar kendileri maç satıyorsa , bahis oynuyorsa bu ayrı bir şey. Benim oyuncularım hiçbir şekilde maç satmaz. O sahada öleceklerini bilseler maç satmazlar. Ben hepsine kefilim. Ama bu maçın satıldığına dair  yönetim bazında, teknik ekip ve futbolcu bazında ıspatını getirsinler ben işi adli makamlara bırakmadan gereğini yapacağım.

Hangi  kitapsız, hangi imamsız benim ve oyuncularımı maç  sattığını söylüyorsa  o kötü sözleri aynen kendilerine iade ediyorum.3 gol atmış bir takım nasıl maç satar. Fantezimi yapıyor bu  oyuncular. Ben ilk  45 dakikayı protokolde izledim. Oyuncularımıza devre arasında fiili saldırı olunca  ikinci yarıyı saha kenarından izledim. Oyuncularımıza yapılacak  olası bir saldırıyı engellemek için saha kenarına indim. Ben bu olayın hala şokunu yaşıyorum. Sebebinin teknik konuların  hoca ve futbolcular anlatır. 10-15 dakikalık rehavet  teknik -taktik hataları bu skoru ortaya çıkardı. 100 defa maç yapsak  Fethiye’yi yeneriz. Ben böyle bir şey saha görmedim. Ama maç satıldı şeklinde yapılan yorumları şiddetle kınıyorum. Bize Fethiye’nin, Muğla’nın tapusunu versene gene maç satmayız. Zonguldak’ın markasını , değerini satın alacak para yok.  Dünyayı verseler Zonguldak’ın zerresini satan sefersizdir, adidir, kansızdır.  Bu lafları söyleyip ispatlamayanlar da şerefsizdir, kandızdır.Bizde öyle karakteri bozuk ekip yok. Maç satan topçu nasıl ailesinin yüzüne bakacak. Nasıl bu şehre gelecek.Bunu yapacak insanda Allah korkusu olmaması lazım. Kimse benim oyuncularımıza laf edemez. Tekrar söylüyorum maç satan şerefsizdir. İspatı belgesi olmadan iftira atan da kansızdır”

HABER: ERCAN AYGÜN

 

Süleyman Caner zonguldakspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017