EMNİYETTEN VALİ KABAN'A ZİYARET

EMNİYETTEN VALİ KABAN'A ZİYARET
Bu içerik 1301 kez okundu.

Vali Kaban: Emniyet başarı testini geçti

Polis Haftası nedeniyle Emniyet Müdür Ahmet Metin Turanlı, Vali Ali kaban’ı ziyaret etti. Vali Ali Kaban ziyarete Türk Polis teşkilatı’nı 172. kuruluş yıldönümünü kutladığını belirterek, “Son yaşanan hadiseler de gösterdi ki Türkiye’de bir istikrarsızlık durumunda emniyet teşkilatımız her ne kadar içine bir kısım istenmeyen odaklar sızmış bile olsa onları da temizleyerek başarıyla bu testi geçmiş ve bir taraftan içinde ki bulaşığı temizlerken öbür taraftan da ülkenin güvenli, huzurlu bir ortamda yoluna devam etmesi hususunda üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır” dedi.

 

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172.yıl dönümü kapsamında Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı Vali Ali Kaban'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Vali Kaban’a çiçek takdim edildi.

Vali Ali Kaban’da yaptığı açıklamada Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yıl dönümünü kutladığını söyledi.

Konuşmasında emniyetin başarı testini geçtiğini belirten Vali Kaban, “Polis Teşkilatımız 172.kuruluş yıldönümü münasabetiyle burada değerli müdürümün ve çalışma arkadaşlarını şahsında tüm emniyet camiamızın bu güzel günün kutluyorum ve Allah nice yıllara bugüne kadar gelindiği gibi şerefle, gururla devam etmeyi nasip etsin diyorum. Şimdi tabi son yaşanan hadiseler de gösterdi ki Türkiye’de bir istikrarsızlık durumunda emniyet teşkilatımız her ne kadar içine bir kısım istenmeyen odaklar sızmış bile olsa onları da temizleyerek başarıyla bu testi geçmiş ve bir taraftan içinde ki bulaşığı temizlerken öbür taraftan da ülkenin güvenli, huzurlu bir ortamda yoluna devam etmesi hususunda üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Bugün hakikaten nasıl yaşadığımız son hadiselerde benzer bir şekilde askerimiz yine içerisinde ki sıkıntılı odakları bir taraftan temizleyip hem de çok değerli 40 gün geçmeden yurt dışında bir operasyona gidişecek ve bir başka ülkeni binlerce ölü verdiği ve netice elde edemediği pozisyonda 2500 km’ye yaşlaşan bir mekanı, zemini çok az bir şehitle tutup o elde tutma kabiliyetini nasıl gösterebilmişse, bir başka silahlı kuvvet olan polisimizde 15 Temmuz’da sonra yurt içinde bir kere başarıyla faaliyetlerin yürütmüş ve yürütmeye devam etmektedir. Unutmayalım ki polis vaziyeti ve selahiyetleri kanunu ne kadar iyi bir kanun olursa olsun tek başına polisimizi olmadıkça bir şey ifade etmez. Onu hayat getiren, ona can veren, onu dirilten, o kanunu bütün uygulanabilirliğini sağlayan emniyet teşkilatını kendisidir. Bu anlamda ben tekrar emniyet teşkilatımızın, polisimizin bu güzel günün kutluyorum, niye 172. yıllara diliyorum” dedi.

GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATARAK ÇALIŞMAYA, ŞIRNAK’A, AZEZ’E, KIBRIS’A, ÜLKENİN TÜM SINIRLARINA KONSANTRE OLMAYA İHTİYACIMIZ VAR

İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ise konuşmasına şu anda Azez’de emniyet teşkilatımızın ve ekiplerin başında olan Ertuğrul kardeşini selamlayarak başladı.

Turanlı, bu sene sade bir kutlama töreni gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Emniyet teşkilatımızın 172.doğum günü. Bir şekilde yılara sarih teşkilata hizmet etmiş, onurlu, şerefli büyüklerimizi saygıyla anarak şu anda Azez’de emniyet teşkilatımızın ve ekiplerimizin başında olan Ertuğrul kardeşimi selamlayarak özellikle bu şehirde dingin, barışık ve huzur kendi olan bu şehirde hizmet edebilmek için fırsat veren değerli büyüklerimi anarak bugünümüzü kutluyorum. Dar ve sıkıntılı bir süreçte badireli meşakkatli bir süreçte emniyet teşkilatını ülke güvenliğine olan katkısı Sayın Valimin de ifade etiği gibi kıymetli ve önemli. Biz bu önem içerisinde bir virgül olmaya, bir nokta olmaya devam etmeye çalışıyoruz. Bu şehirde çok fazla emniyet teşkilatına, emniyet teşkilatını otoriter, sıkı, derin ağırlıklı bir çalışmasına ihtiyaç olmasa da halkımızın, milletimizin yanında olarak, onların devlete olan bağlılıklarını, güvenini, bayrağa olan saygısını hep beraber yaşamanı kıvancı içerisindeyiz. Bu vesileyle geldiğim günden beri bana çok öğreten, bana her daim öncülük eden sayın valime bu vesileyle saygılarımı arz ediyorum. Arkadaşlarımızın ve polis teşkilatımızın günün bu vesileyle kutluyorum. Programımız bu akşam yine bu konsept içerisinde Ulucami’nde okutacağımız mevlit ile son bulacak. Uygun, zaman, zemin, atmosfer olduğunda başka geniş kapsamlı derinlikli etkinlikleri önümüzdeki süreç içerisinde hep beraber bu şehirde göreceğiz. Bu zamanda çalışmaya ihtiyacımız var. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya, Şırnak’a, Azez’e, Kıbrıs’a, ülkenin tüm sınırlarına konsantre olmaya ihtiyacımız var. Onun için geniş kapsamlı bir organisazyon yapmadık ve yapmayacağız. Bu vesileyle halkımızın alışkın olduğu polis teşkilatı kuruluş günü etkinliklerini görememesini hoş görüyle karşılamasını rica ediyorum. Selam ve baygılarımı sunuyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017