Polis Teşkilatı 172 Yaşında

Polis Teşkilatı 172 Yaşında
Bu içerik 894 kez okundu.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Ülkemizin içinde bulunduğu hengameli şartlar dolayısıyla kutlama törenimizi sade, kısa, bizce, sadece arkadaşlarımızla beraber yapmayı yeğeledik” dedi.

 

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 172.yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtında çelenk koyma töreni düzenlendi.

Törene Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ve emniyet üst düzey yöneticileri ile çok sayıda emniyet mensubu katıldı.

Tören İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı’nı Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı.

Ardından şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal marşımız söylendi.

Törende İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sene sade bir şekilde kutlamaları gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi:

“bugün teşkilatımızın 172.Kuruluş yıldönümü. Bizim için her gün taze bir başlangıç. Bu ülkenin birliği ve bütünlülüğü, ayakta durması, bayrağımızın, milletimizin, devletimizin tekliği, birliğiyle ilgili mücadelemizin her gün her sabah başladığımız günlerden bir gün. Bugüne kuruluş yıldönümümüz vesilesiyle özel bir atfetmişiz. Arkadaşlarımızla beraber saygı değer büyüklerimizi ziyaret edeceğiz. Onun dışında akşam mevlidimiz var. Başka bir programımızda yoktur. Ülkemizin içinde bulunduğu hengameli şartlar dolayısıyla törenimizi sade, kısa, bizce, sadece arkadaşlarımızla beraber yamayı yeğeledik. Bundan sonra gün içerisinde arkadaşlarımla beraber olacağım. Sayın valimizi ziyaret edeceğiz ve akşamda Ulucami’nde mevlidimiz var şehitlerimiz için. Arkadaşlara, ilgililere, arzu eden kişilere bekleriz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

Son dakika zonguldak haberleri son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017