Kilimli’de Dünya Masa Tenisi Günü kutlandı

Kilimli’de Dünya Masa Tenisi Günü kutlandı
Bu içerik 1091 kez okundu.

Kaymakam Hakan Özarslan, “Genç nüfusumuz bizim için büyük bir şans, ülkemizin geleceği için büyük bir şans” dedi

 

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’nde Dünya masa tenisi Günü nedeniyle masa tenisi etkinliği düzenlendi.

Kilimli Gençlik Hizmetleri Sor İlçe Müdürlüğü’nün kaymakamlık ve Milli Eğitim işbirliğinde düzenlene etkinlikte Kilimli İsmail Hakkı Güngör Kapalı Spor Salonu’na 3 adet masa tenisi masası kuruldu. Kurulan masa tenisi masalarında ise öğrenciler masa tenisi oynadılar.

Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan yaptığı açıklamada, “Ülke olarak genç bir nüfus sahibiz. Bu genç nüfus avantaj ve ülkemizin geleceğini sağlıklı nesillere ihtiyacımız var. Bu sağlıklı nesiler içinde spor öncelikli olarak hedefimiz olması lazım. Gençlerimiz küçük yaşlarda spora yönlendirerek onları gerek fiziksel gerekse psikolojik olarak geleceğe hazır hale getirmemiz gerekiyor. Bu hem halkımızın, hem öğretmenlerimizin ve hemde biz idarecilerin önemli görevlerinden biri olarak görüyorum. Bizim genç nüfusumuz bizim için büyük bir şans, ülkemizin geleceği için büyük bir şans. Bu şansı inşallah tüm herkes bu bilinçle hareket eder. Ve bizim geleceğimizi emanet e gençleri en sağlıklı bir şekilde geleceği hazır hale getiririz. Bugünde üçüncüsünü kutladığımız Dünya masa tenisi Günü’nü tüm masa tenisi severlere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Masa tenisi yediden yetmişe herkesin yapabileceği bir spor dalı. O nedenle tüm Kilimli vatandaşlarımızda kapalı spor salonumuza masa tenisi oynamaya bekliyorum. Ben bir kez daha bu günümüzü ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor ve tüm masa tenisi sevenlerin bu gününü kutluyorum” dedi

Kilimli Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Önder Keskin’de amaçların gençler arasında sporu yaygınlaştırmak olduğunu belirterek, “Uluslararası masa Tenisi Federasyonu’nun dünyada ilan ettiği Dünya Masa Tenisi günü olarak kabul ediliyor. 3 yıldır bu faaliyetler dünyada yapılıyor ve bizde Zonguldak7ın Kilimli ilçesi’nde ilk kez il temsilciliğinin katkılarıyla ve mimli eğitimin katkılarıyla bizde Spor İlçe Müdürlüğü olarak bu etkinliği burada yapma kararı aldık. Bu kapsamda Mili Eğitim’deki masa tenisi oynamak isteyen veya sporcu olan öğrencilerimizi bu etkinliğimize davet ederek spor salonumuzda böyle bir etkinlik yaptık. Masa tenis masalarını sahaya koyarak burada çocuklarımız masa tenisi oynadılar. Kurum amirlerimiz, sayın Kaymakamımız Sayın İlçe Milli Eğitim ve İlçe Emniyet müdürlerimizde etkinliğimize gelerek çocuklarımızla birlikte salonumuzda bu etkinliği kutladık. Bundan sonra ki yıllarda da bu etkinliğimiz devam ettireceğiz inşallah. Masa tenisi güzel bir sor ve herkesin oynayabileceği bir spor dalı. Yediden yetmişe herkesçe oynanabilen güzel bir spor. Salonumuzda da bu imkanlarımız var. 3 tane masa tenisi masamız mevcut salonun üst katımda ve salon açık olduğu zamanlarda he7 vatandaşımız yediden yetmişe her vatandaşımız salona gelerek masa tenisi oynuyor. Aynı zamanda masa tenisini gençlerimiz arasında yaygınlaştırma hedefindeyiz inşallah. Bu kapsamda kurslar açmayı planlıyoruz. Bu şekilde bugün anlamı itibariyle masa tenisini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

hakan özarslan haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017