“Gaziler arasındaki ayrım kalkmalı”(tıkla izle)

“Gaziler arasındaki ayrım kalkmalı”(tıkla izle)
Bu içerik 3428 kez okundu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ramazan Çakal ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Zonguldak İl başkanı zeki tosun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Gaziler Derneği Başkanı ramazan Çakal, İl Başkanı Zeki tosun’a, derneğin takvimini takdim etti ve ayrıca sorunlarını içeren dosyayı kendisine sundu. Gaziler derneği Başkanı Ramazan Çakal, gaziler arasındaki ayrımın ortadan kaldırılmasını gerektiğini, Kore ve Kıbrıs gazilerine de hakların verilmesi gerektiğini söyledi.

ÇAKAL: İL BAŞKANIMIZDAN BİZİ BAŞBAKANIMIZLA BULUŞTURSUN İSTİYORUZ

Ramazan Çakal, “Biz zaman zaman il başbakanımızla bir araya geliyoruz., sorunlarımız iletiyoruz. Bugünde tekrar gazilerimizin sorunlarını dile getirmek için başkanımıza ziyarette bulunduk. Daha önce Sayın Başbakanımıza Zonguldak’ı ziyaretinde verdiğimiz aynı dosyayı sunmuştuk. Maalesef sayın başbakan yardımcımız 19 bin gaziye müjdeler verdi ama maalesef Kore ve Kıbrıs gazilerinin bu müjdesi içinde olmadığını anladık. Daha önce grup toplantısında Başbakanımız gaziler arasında hiçbir ayrımcılık olmayacak diye söz vermişti ama şu ana kadar bir gelişme olmadı ve buda bizleri üzüyor.  Kore ve Kıbrıs gazilerin sorunların dile getirmek için il başkanızdan Sayın başbakanımız ile grup toplantısında bizleri buluşturursa çok memnu oluruz. Başkanımızın bu konuda yarım olacağından hiç şüphem yok” dedi.

TOSUN: GAZİLER BİZİM CANIMIZ CİĞERİMİZDİR

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’da, gazilerin taleplerini gerekli yerlere ileteceklerini ve sorunların çözümü için çaba göstereceklerini kaydetti. Tosun, “Öncelikle gazi konuklarımıza ziyareti için teşekkür ediyorum. Kıymetli başkanımız sıkıntıları ile ilgili bazı konulardan bahsetti. Tabi gazilerimiz bizim gözbebeğimiz. Biz gazilerimizin değerini bilen bir milletiz, bir toplumuz ve hükümetiz diyoruz. Çünkü 15 Temmuz’da yakın tarihte biz bunları bir kez daha yaşadık. Biz hepsini can siperane bu ülke için mücadele ettiklerini biliyoruz. Kendilerine müteşekkiriz bunu için. Sorunları ile ilgilide gerek başbakanlık olsun gerek bakanlık olsun bir kısmı anladığım kadarıyla çözülmüş, iki konusunda ki sıkıntıdan bahsediyor Sayın Başkanımız onlara ilgili bizde gerekli yerlerle görüşerek tabiî ki yardımcı oluruz. Biz kendilerine Zonguldak’ta yaptıkları başarılı çalışma için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kendileriyle bugün burada beraber olmaktan çok mutluyuz. Başta ta söylediğim gibi gazilerimiz bizim değerimizdir, canımızdır, ciğerimizdir. Bizde onlar için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız diyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

“Gaziler arasındaki ayrım kalkmalı” son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017