Bedensel engelli sporcular moral yemeğinde bir araya geldi

 Bedensel engelli sporcular moral yemeğinde bir araya geldi
Bu içerik 467 kez okundu.

 Karaman Gençlik ve Spor Kulübü Oturarak Voleybol takımı, bu yıl Karabük’te düzenlenecek olan Oturarak Voleybol Ligi müsabakaları öncesinde moral yemeğinde bir araya geldi. 
Bir pide salonunda düzenlenen yemeğe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile sporcular ve sporcu yakınları katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu yemek öncesi yaptığı konuşmada, Karaman’da böyle bir takımın olmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, il içinde ve il dışında engel tanımayan sporcuları gönülden kutladı. Kuntoğlu, bedensel engelli sporcuların çok özel bir yere sahip olduğunu belirterek, "Yeni sezonda ilimizi en iyi şekilde temsil edecek sporcularımıza başarılar diliyorum. Ailelerimizin üstün çaba ve destekleri sayesinde çocuklarımızın kendilerine fırsat verildiği zaman neler yapabileceklerini hep birlikte bir kez daha görmüş olduk. Bizlerde bedensel engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olacağız ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeleri için destek vereceğiz. Engelli kardeşlerimiz artık hayatın her alanında çok güzel işlere imza atıyorlar. Önemli olan bedensel engelli sporcularımızın gittikleri her yarışmadan madalya getirmeleri değil, önemli olan bizlerin bu ortamı onlara sürdürebilir bir şekilde sunabilmemizdir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engellilere tüm desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
Geçen yıl kurulmuş bir takım olmalarına rağmen birlik ve beraberliğe büyük önem verdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise, "Engelli kardeşlerimiz hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Yeni sezon öncesi sporcularımızla böyle bir programda bir araya gelmek istedik. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata daha sıkı tutunabilmeleri, moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla il müdürlüğü olarak 2017 yılında yeni projeler geliştirmeye çalışacağız. Şuanda bedensel engelli sporculardan kurulu iki takımımız var. Takımlarımızdan biri 1. Lig’de diğeri ise 2. Lig’de mücadele veriyor. En önemlisi ise sporcularımız gerçek anlamda çok mutlu. Bizler için en büyük mutluluk kaynağı ise onların gözlerinin içindeki o ışığı görebilmek. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak engelli kardeşlerimiz için yeni imkanlar ve alanlar oluşturmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.
17-19 Şubat tarihleri arasında Karabük’te düzenlenecek olan Oturarak Voleybol Ligi 1. Lig 1. Etap A grubunda mücadele edecek olan Karaman Oturarak Voleybol Takımı Zonguldak Karadeniz Ereğli Belediye, Samsun Ekspres Gençlik, Zonguldak Alaplı Anadolu ve Diyarbakır Ortobetik Engelli, takımlarıyla karşı karşıya gelecek.

Bedensel engelli sporcular moral yemeğinde bir araya geldi son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017