Toplum ruh sağlığı merkezinden sergi (İşte o görüntüler)

Toplum ruh sağlığı merkezinden sergi (İşte o görüntüler)
Bu içerik 1070 kez okundu.

 

Zonguldak Kamu Hastaneler Birliği Atatürk Devlet hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören ve Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen el sanatları kursunu tamamlayan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri için alışveriş merkezinde sergi düzenlendi.Serginin açılışına Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Kamu Hastaneleri birliği Genel Sekreteri Muharrem Erdem, İl Halk Sağlığı Müdürü Fatih Akça, İl Sağlık müdür Bilal Cin, hastane personeli ile kursiyerler katıldı.Kursun açılmasını ardından Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi ve beraberindekiler sergideki ağaç işleme, resim ve el sanatları kategorilerinde ki 340 parça el sanatları ürünü eseri incelediler.

ERGİ: ÇOK GÜZEL BİR SERGİ

Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, “Gerçekten çok güzel bir sergi. İnanılacak gibi değil. Eserleri gördüğümüz zaman sanki profesyoneller sanatçıların sergisini gezmiş gibi hissettim. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimiz kutluyorum. İnşallah başarıları artarak devam edecektir. Arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre de diğer alanlarda kurs açma çalışmaları devam ediyor. İnşallah topluma adapte edeceğiz ve hep beraber bu güzel eserleri çok daha seyredeceğiz diye düşünüyorum ben burada” diye konuştu.

 

YALÇIN: AMACIMIZ ONLARI TOPLUMA KAZANDIRMAK

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Elif Yalçın, “Toplum ruh sağlığı merkezinde ağır ruhsal sağlık sorunları olan bireyleri başta şizofreni olmak üzere bireylerin tedavisi ve rehabilitasyon süreçleri takip ediyoruz. Amacımız bu kişileri topluma kazandırmak, toplum içinde var olmalarına destek olmak. Bu sergide yapılan onların rehabilitasyon süreçlerinde, terapileri kapsamında yaptıkları ürünleri sergilemek, halkla paylaşmak, onları tanıtmak, onların toplum içinde var oldukların göstermektir. Böyle çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)


Serginin açılışını Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi yaptı son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
ANA HABER 16 EKİM 2017
ANA HABER 16 EKİM 2017