“Destekliyoruz”

“Destekliyoruz”
Bu içerik 673 kez okundu.

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un çiftçilere verdiği müjdeli haberi değerlendirdi.

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un çiftçilere müjdeli haber vererek, çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının yapılandırılacağını ve öteleneceğini şeklindeki açıklamasından çiftçiler ve Ziraat Odası olarak memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Kabarık, Son yılarda ekonomideki sıkıntıdan dolayı, çiftçilerimizle üreticilerimiz gerçekten sıkıntıya girmiştir. Zaman zaman bankalarda aldığı kredileri ödeyemez duruma düşmüşlerdir. Bu konuda çiftçilerimizin almış olduğu kredileri ödeyemedikleri zaman haciz uygulamaya başlanmıştı. Ancak Başbakan yardımcımız Numan Kurtulmuş’un ziraat bankalarına ve tarım kredi kooperatiflerin olan borçlarını yapılandırma ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı bizde çok önemsiyoruz ve destekliyoruz. En azından çiftçimiz borçların yapılandırma kapsamına girip, borçların yapılandırırsa yavaş yavaş o sıkıntıyı atlatır ve üretimi daha çok önem verir. Çiftçinin üretim yapması için çok sıkıntı ve stres olmaması lazım. Bunlar olursa üretimde düşmektedir. Ve bu konuda yapılan açıklamayı önemsiyoruz ziraat Odaları ve çiftiler olarak destekliyoruz” diye konuştu.

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, ayrıca Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un ayrıca halkın hayatını ve sağılığını tehlikeye atan bir takım taklit ürünleri üretenlere karşı cezai tedbirleri artırılması ve bununla ilgili etkin mücadelenin planlandığını şeklindeki açıklamasını da desteklediklerini belirterek, “Bu konu oldukça önem taşıyor. Çünkü zaman zaman basında takip etiğimiz kadarıyla merdiven altı üretimler yapıldığını duyuyoruz, kalitesiz ürünlerin yapıldığını duyuyoruz. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yapmış olduğu tespitlerde bunların bir kısım üreticilerin halkın sağlığın bozacak şekilde üretim yaptıklarını duyuyoruz. Bunlara da ceza kesilmektedir. Bu halkımız için çok önemidir. Ben buradan üreticilere sesleniyorum. Yapılan üretimleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nı çıkardığı genelgeler, yasalar ve kriterler doğrultusunda yapılamasını öneriyoruz. Tabiki hiçbir üreticimizin ceza almasını istemeyiz ancak halkımızın sağlığı her şeyin önünde gelir. Üreticimizi buna çok önem vermelidir. Bakanlığımız mümkün olduğu kadar zaman zaman bunlara denetlemektedir. Yapılan denetlemelerde hatalı ve sağlıksız üretim yapanların cezalarını kesmektedir” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM