Advert

Belediye işçisi üç ayaklı köpeğine gözü gibi bakıyor

Belediye işçisi üç ayaklı köpeğine gözü gibi bakıyor
Bu içerik 442 kez okundu.

Alaplı Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan Cemal Eroğlu, üç yıl önce bir aracın çarpması sonucu bacağı kesilen köpeğe belediye hayvan bakımevinde gözü gibi bakıyor. 
Cemal Eroğlu, üç yıl önce ilçe merkezinde temizlik yaptığı sırada bir aracın köpeğe çarptığını gördü. Yerde kanlar içinde kıvranan köpeği el arabasına koyan Eroğlu, belediye veteriner hekimine götürdü. Sol ön ayağından yaralanan köpek Zonguldak İl Özel İdaresi Geçici Hayvan Bakımevi'nde ameliyat edilerek kangren olan ayağı kesildi. Eroğlu, 'Sevimli' adını verdiği köpeğin her türlü bakımını 3 yıldır yaptığını belirterek, "Köpeği 3 yıl önce aracın çarpması sonucu yerde kanlar içinde yatarken gördüm. Daha küçüktü, onu yaralı görünce beni çok etkilemişti. Köpeğin tekrar sağlığına kavuşması için hayvan bakımevinde mücadele verdim. Ona çok iyi baktım. 3 ayaklı köpeğim şimdi bana 3 yıldır arkadaşlık ediyor" dedi.

Köpeğe özenle bakıyor
Eroğlu, köpeğin hayvan bakımevinde kalan diğer sokak köpekleriyle birlikte yaşadığını ifade ederek, "Diğer köpekler ne yiyorsa köpeğim de onu yiyor. Bazen kendi cebimden tavuk alarak yediriyorum. Barınağın maskotu oldu. 3 ayağı ile fazla bir yere gidemiyor ama ben onu elimden geldiğince gezdirmeye çalışıyorum. Birbirimize çok alıştık. Bazen 3 ayaklı köpeği görenler çok şaşırıyorlar. Hayatta nasıl kaldığını çok merak ediyorlar. Elimden geldiğince ona bakmaya devam edeceğim" diye konuştu.

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KANAL Z ANA HABER  - 28 MART 2017
KANAL Z ANA HABER - 28 MART 2017
90 DAKİKA 27 MART 2017
90 DAKİKA 27 MART 2017