BUG N AÇILIYOR

BUG
N AÇILIYOR
Bu içerik 1744 kez okundu.

Zonguldak kent merkezinde kısa bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete sokulan ve adına Kozlu’da ki Şehit polisimiz Hasan bilgin’in ismi verilen Şehit Hasan bilgin Kan Alım Birimi, yarın resmi törenle hizmete açılıyor.

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün yaptığı açıklamada, bugün Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin can ve Kızılay Yönetim kurulu Üyeleri, Vali Ali Kaban, şehit polisimiz Hasan bilgin’in ailesi ve siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Şehit Hasan bilgin kan Alım merkezi’nin resmi olarak hizmete açılacağını söyledi.

Nihat Aygün halka açılışa katılım çağrısında bulunarak şunları söyledi: “İnşallah 1.5 aydır uğraştığımız ve nihayet sonuna geldiğimiz Zonguldak merkezimizde kan alma birimimizin faaliyeti bugün inşallah saat 12.00’de sayın Genel Sekreterimiz Hüseyin can bey, yönetim kurul üyelerimiz, ve sayın valimizin himayelerinde açılışı yapılacaktır. Tabi bu kan alma birimizin adına da Kozlulu Polis şehidimiz aynı zamanda kan dönerimiz rahmetli Hasan Bilgin’in adını koyduk. Buda Zonguldak’ta bir ilk. İnşallah Zonguldaklı hemşehrilerimiz ve şehidimizin ailesi de bu açılışa katılacaktır. Ben bu açılışımıza tüm Zonguldaklı hemşehrilerimizi davet ediyoruz. Çünkü biz yılardır şehir merkezinde çadır kurarak, veya bir otobüs kurarak soğukta sıcakta sıkıntılar yaşayarak kan almaya gayret ediyordum. Ama nihayet Zonguldak’ın merkezinde güzel bir yerde sayın TTK Genel müdürlüğümüzden arsayı alarak., Sayın Belediye Başkanımızın bize verdiği destek, sayın valimizin bizse verdiği destekle beraber çok güzle bir kan alma birimi yaptık. Adını da şehit hasan Bilgin koyduk. İnşallah açılışı yapılacak. Açılışa ayrıca 15’e yakın vilayetten il şube başkanlarımız katılacak.”

69 AMBARLARINA TAŞINMAK  İÇİN ÖNCE PROJE SORA YAPIM İHALESİ YAPILACAK

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün, ayrıca yaptığı açıklamada şunları söyledi: “69 Ambarlarına taşınmak için ilk önce genel merkezimiz proje ihalesini yapacak ve onun arkasında da yapım ihalesini gerçekleştirilecek. Buda önümüzdeki 6 aylık bir zaman dilime oluyor. 2 bin metrekare, 4 kat ve çok ta gazel bir bina olacak. Orası inşallah bölge olacak. Ama biz asıl faaliyetlerimiz şehir merkezindeki bu kan alma biriminde yapacağız. Şimdiden eskiden orama günlük 5 ünite kan alırken şu anda bu rakam üç katına çıkmış durumda. Onun için bu yer bizim için çok önemli.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

YARIN AÇILIYOR son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017