Tribün inşaatı tam gaz

Tribün inşaatı  tam gaz
Bu içerik 6272 kez okundu.

Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’na yapılan kapalı tribün inşaatı hızla sürüyor.

Yaklaşık 3 ay önce başlatılan çalışmalarda  önemli  ilerleme kaydedilirken tribün  inşaatında dün birinci kat birinci kısım betonu döküldü.

2 katlı 3 bin taraftar  kapasiteli olacak tribünlerin birinci kattının 1 ay içinde  tamamlanması ve ikinci kat için çalışmaların başlatılacağı belirtiliyor.

Çalışmaları  yerinde izleyen ve  yetkililerden bilgi alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, şunları söyledi; ” Çalışmaları her gün  gelip yerinde takip ediyoruz. Arkadaşlardan aldığımız bilgiye göre  en büyük zaman alan kısım temel kazımı ve tabanının betonunun atılmasıydı.Bu aşama  tamamlandı. Şimdi birinci kat birinci kısım betonu  dökülüyor. Bir ay gibi kısa zaman içinde  2’inci kısmın betonu dökülerek  birinci kat  betonu  tamamlanacak.Tribünlerimiz 2 kattan oluşuyor. Birinci katta  ayrıca  localarımız da olacak. Birinci katın tamamlanmasının ardından ikinci kata geçilecek.Bahar aylarına kadar   kaba inşaatı bitirip üstünü kapatmak için metal ve çelik kısmı bağlanmaya başlanacak.

İnşallah yeni sezona  hazırlanacak. Kapalı tribün inşaatı tamamlandıktan sonra  kale arkası ve açık tribün yenileme çalışmaları başlayacak. Açık tribünün üstünü de kapatıp Zonguldak’a yakışır şekilde hizmete girecektir. Kapalı tribünün yan kısmında bulunan sporcu fabrikası inşaatında da  birinci kısım üçüncü kat betonu dökülüyor. Orada da çalışmalar  devam ediyor. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz” HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017