TAKSİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI'NA TEŞEKKÜR

TAKSİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI'NA TEŞEKKÜR
Bu içerik 1111 kez okundu.

Zonguldak’ta taksici esnafı, kazancını 8 bin lirasından vergi alınmayacak olmasını memnuniyetle karşıladı

Milyonlarca mükellefe sağlanan borç yapılandırılması kolaylığının ardından 750 bin esnafında yüzü gülecek. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 25 Şubat’a kadar 750 bin esnafın basit usülde beyanneme vereceğini belirterek, Beyanname verenlerin 8 bin liraya kadar kazançlarından vergi almayacağız. Bu ilk uygulama yılı. Diyelim 20 bin lira kazanç elde etmiş. 8 bin lirasını dışında bırakıyoruz. Bu esnafımız 8 bin liradan 1200 lira vergi ödemeyecek” şeklinde açıklama yapmıştı.
ZONGULDAKLI TAKSİCİLER TEŞEKKÜR ETTİ
Basit usülde 25 Şubat’a kadar beyanname verecek olan taksiciler ise bu indirimi memnuniyetle karşıladıklarını belirttiler.
Zonguldak’ta taksici esnafıyla yaptığımız röportajlarda, uygulamanın kendilerini rahatlatacağın söyledi.
İstanbul ve o diğer büyük şehirlerde ki taksici esnafını çok daha büyük rakamlar kazandıklarını ancak Zonguldak olarak taksici esnafının büyük bir darlık ve zorluk içinde olduklarını belirten taksici esnafı, uygulamanın kendilerini büyük oranda rahatlatacağını söyledi
DOLMUŞ TAKSİ UYGULAMAIBAŞLATILSIN İSTİYORUZ
Kimi taksici esnafı dolmuşçulardan alınan sigorta miktarını taksicilere göre çok daha az olmasından yakınırken, çok sayıda taksici esnafı da Zonguldak’ta dolmuş taksi uygulamasının başlatılmasını istediler.
(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017