“ARTIK KARAR MİLETİN”

“ARTIK KARAR MİLETİN”
Bu içerik 1402 kez okundu.

Zonguldak Valiliği ziyaretinde konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Türkiye önemli bir sürece girdi. Artık meclisten geçen ve Cumhurbaşkanımız tarafından da onaylanan anayasa değişikliği, milletin huzuruna gelecek ve millet kararını verecek inşallah” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısına katılmak üzere Zonguldak a geldi. Tüfenkci ilk olarak Zonguldak Valiliğinde karşılandı, Valilik makamına çıktı. Bakan Tüfenkci’yi karşılamada Zonguldak Valisi Ali Kaban, Zonguldak AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Caturoglu, Özcan Ulupınar, Yerel Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turhan, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Haluk Selvi, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve teşkilatı, Vali Yardımcıları, Belediye Başkanları, Ak Parti Merkez ilçe ve ilçe Başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve partililer katıldı.
Valilik makamına çıkan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Zonguldak a gelmekten duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Mecliste engellemeye çalışanlar, türlü türlü oyunlarla milletin huzuruna anayasa değişikliğini getirmek istemeyen güçler, sahada da ellerinden gelen engellemeleri, her türlü yalanı ve iftirayı ileri sürecekler" dedi. 
Meclisten geçen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Anayasa değişikliği referandum sürecini değerlendiren Bakan Bülent Tüfenkci, "Türkiye önemli bir sürece girdi. Artık meclisten geçen ve Cumhurbaşkanımız tarafından da onaylanan anayasa değişikliği, milletin huzuruna gelecek ve millet kararını verecek inşallah. Meclis’te engellemeye çalışanlar, türlü türlü oyunlarla milletin huzuruna anayasa değişikliğini getirmek istemeyen güçler, sahada da ellerinden gelen engellemeleri, her türlü yalanı ve iftirayı ileri sürecekler. Oyun oynayacaklar. Ama millet her zaman olduğu gibi basiretiyle ve sağduyusuyla, Türkiye’ye olan inancıyla Türkiye’nin geleceğini garanti altına alma noktasındaki bu önemli değişikliğe inşallah evet diyeceğini düşünüyoruz. Ve onun hazırlıklarını yapmak üzere buradayız. Biz istiyoruz ki nasıl AK Parti sorunları torunlara bırakmıyorsa devleti ama sorunları sağlam ellere bırakmak için onun için bu düzenlemeleri anayasa değişikliğini gündeme getirerek Cumhurbaşkanlığı sistemine geçip Türkiye’nin hem ekonomisini büyütmeyi, hem istihdamını büyütmeyi, hem aşını büyütmeyi hem de ekmeğini büyütmeyi hedefliyoruz. İnşallah demokratik bir ortamda kazasız belasız bir referandum sürecini millet olarak geçiririz. Bundan sonra da belirlenen istikrar içerisinde Türkiye büyümesine devam eder" şetlinde konuştu.
Vali Ali Kaban da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yi Zonguldak ta görmekten duymuş olduğu memnuniyeti direk getirildi ve Zonguldak'ın simgeleri haline gelen bazı hediyeleri takdim etti.
(HABER-ERCAN DEMİR-CEM AÇIKGÖZ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017