ZONGULDAK’IN TURİZİM CENNETİ...

ZONGULDAK’IN TURİZİM CENNETİ...
Bu içerik 988 kez okundu.

Elvanpazarcık, Gökgöl Mağarası, Harmankaya Şelalesi, Kent Ormanı ve yürüyüş parkuru ile Zonguldak’ın turizm cenneti durumunda.

Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun Zonguldakları ziyaret etmesi çağrısında bulundu

 

Zonguldak Merkeze bağlı Elvanpazarcık Belde Belediyesi Başkanı Hüseyin Uzun, tüm Zonguldakları Gökgöl Mağarası, Harmankaya şelaleleri, Kent Ormanı ve yürüyüş parkı ile Zonguldaklılara Elvanpazarcık’ı ziyaret etmeye çağırdı.

İl Özel İdaresi’nin Harmankaya Şelaleleri’ne proje düzenlediğini belirten Başkan Uzun şunları söyledi:

“Elvanpazarcık Zonguldak’a en yakın bede belediyesi ve 1992 yılında kuruldu. Yaklaşık 25 yıldır belde belediyesiyiz. Turizm konusunda Zonguldakla anılan Harmankaya şelalesi, Kent Ormanı ve Gökgöl Mağarası Elvanpazarcık sınırları içerisinde. Bu turizm destinasyonlarını birbirine bağlamak için daha önceki seneler yol yapılmıştı. Gökgöl Mağarası ile Harmankaya Şelalesini birbirine bağlayabilmek için ayı burun  dediğimiz mevki Elvan Hayat mahallesi yol açıldı 3.5 km., Hayat Mahallesi Gökgöl arası 500 metre yol açıldı. Bu yol ile birlikte Treking yolu yani gezi yolu şeklinde Harmankaya Şelalesi ve Gökgöl Mağarası arası bağlandı. Eğer Gökgöl’e gelenler Harmankaya Şelalesi ve kent Ormanında piknik yaparak akşamleyin bir günün dolu dolu geçirebiliyorlar şu anda. Bununla ilgili yine çalışmalar var. İl Özel İdaresi ile yine Harmankaya Şelaleleri’ne Proje düzenliyor. Burayla ilgili daha kısa yol nasıl yapılabilir o araştırılıyor. Daha önce Kültür Bakanlığı tarafından 50 bin lira hibe para gelmişti. Burayla ilgili yağmur korunakları ve merdivenler yapıldı. Vatandaşımızın hızlı ve sağlıklı ulaşabilmesi için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Görülmesi değer bir manzara, 3 tane de ören yeri., vatandaşlarımızın bu ören yerlerimize sahip çıkarak görmelerini ve görmelerini istiyoruz.”

HASTANEYE TALİBİZ AMA..

Başkan Hüseyin Uzun ayrıca hastaneye talip olduklarını ancak edindiği bilgiye göre hastanenin eski yerine yapılacağı bilgisini aldığını söyledi.

KAR YOLLARIMIZI BOZDU YAZ AYINDA BAKIM YAPACĞIZ..

Kar yağışı nedeniyle yolarda bozulmalar meydana geldiğini belirten Elvanpazarcık belediye Başkanı Hüseyin Uzun, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi Zonguldak’a en yakın Belde Belediyesiyiz. 7 mahallemiz var ve bu 7 mahallenin 2’si Zonguldak ile sınır konumunda. Orada fazla kar tutmuyor ama diğer 5 mahallede kar temizleme çalışması 3 posta kar yağdı ve üçünde de çalışmalar başarıyla sonuçlandı. Yolumuz kapanmadı ama ayaza çektiğinden buzlana oldu. Bunlarda tabi yollarımızı bozdu, stabilize yollar kabardı, asfaltta da esnemeler oldu. Yaz ayında büyük bir çalışma bekliyor. Bayağı sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz. Şimdi yine Cumartesi, Pazartesi ve Salı kar yağışlı gözüküyor. Bu kar yağışından sonra inşallah hava açar ve yollarımıza bakıma başlayacağız”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017