Bu maçtan puanla döneceğiz

Bu maçtan puanla döneceğiz
Bu içerik 1816 kez okundu.

Teknik Direktör Şenol Demir, ekip olarak zorun altından kalkarak sezonu iyi bir yerde bitirmek istediklerini söyledi.

 

 

Spor-Toto İkinci Lig Beyaz Grupta mücadele eden Zonguldakspor, hafta sonunda oynayacağı Kahramanmaraş maçı hazırlıklarına devam ediyor. Teknik Direktör Şenol Demir nezaretinde ısınma hareketleri ve kondisyona yönelik çalışmayla başlayan antrenman 5’e 2 top çalışması ve  yan top çalışması ise sona erdi.

Maraş maçından puanla dönmek için mücadele edeceklerini belirten Teknik direktör Şenol Demir, Yeni Adım’a yaptığı açıklamada şunları söyledi “Öncelikle geçen hafta oynadığımız ve  berabere kaldığımız Hacettepe maçını  artık unutmamız lazım. O maçı kazanmayı çok istedik. Ancak olmadı. Bu maça takılı kalmamalıyız. Geriye dönüp aynı maçı konuşmak bizi bir şey kazandırmaz. Ama o maçta hatalarımız var. Bunlardan ders çıkarmalıyız. Bizde gereken dersi aldık.

Önümüzde çok önemli bir Kahramanmaraş maçı var. Artık bu maçı düşünüyoruz. Selçuk’un bir sakatlığı vardı. Takımla birlikte idmana çıkıyor. Bir sıkıntı yok sanırım. Zorlu Maraş maçından puan yada puanlar almalıyız. Çünkü altta ki takımlar ortalara yanaşıyor. Sondan üçüncü takımın 22 puanı oldu. O takımların bize yaklaşmamaları için mutlaka puan yada puanlarla dönmeliyiz. Yenilersek rakibimiz Maraş bize biraz daha yaklaşacak. İçerde zirvedeki takımlarla zor maçlar oynayacağız. İlerine  sıkıntı yaşamamak için Maraş maçından mutlaka puanla dönmemim lazım. Çok önemli çok zor bir maç. Zorun altından kalkacağız. Başka çaremiz yok.”

MOTİVE BOZUKLUĞU YOK

Son üç sırada yer alan takımlara karşı yaşanan puan kayıplarının nedenlerine değinen Demir: “Bu takımlara karşı  oynanan maçlarda oyuncularımızın konsantrasyon bozukluğu yaşadığını sanmıyorum. Oyuncularımıza tüm uyarıları yapmamıza rağmen Ofspor maçında   konsantrasyon biraz düşüktü. Oyuncularımızı uyarmamıza rağmen bir türlü bu takımlara karşı istediğimizi alamadık. Grupta alttaki, üsteki takımlar ayrımı yok. Her takım her takımdan puan alabiliyor.

Eğer kazanmak istiyorsan girdiğin pozisyonları değerlendireceksin. Gol atamayınca bu gibi takımların direnci biraz daha artıyor. Onun için maçlarda bir an önce golü bulmalıyız.”

TARAFTAR BİRAZ SABRETSİN

Taraftardan sabırlı olmalarını isteyen Demir, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu ligde ilk yılımız. Taraftarlarımız biraz sabırlı olsunlar. Ligi en iyi yerde tamamlayacağız. Ama dediğimiz gibi keşke evimdeki o puanları kaybetmeseydik. Hacettepe, Tepecik, Ofspor maçlarını kazansaydık şu anda puan cetvelinin çok daha üstünde olabilirdik. Önümüzde 13 tane daha müsabakalar var. Bu müsabakalardan iyi sonuçlarla ayrılıp sezonu puan cetvelinin üstlerinde tamamlamayı hedefliyoruz.”

 HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017