Bayan yumruklar altın için vuracak

Bayan yumruklar altın için vuracak
Bu içerik 813 kez okundu.

Zonguldaklı bayan  boksörler 13-18 Şubat tarihleri arasında Muğla ilinde yapılacak olan Yıldız, Genç,  Büyük Bayanlar Türkiye Şampiyonası’na  hazırlanıyorlar.

Şampiyonada  Zonguldak’ı Büyük Bayanlarda 51 Kg’da Rabia Oruçoğlu,

Genç Bayanlar 75 Kg’da  Selma Karakoyun,

Yıldız Bayanlarda  80 Kg’da Ayşegül Arslan temsil edecek.

Çalışmalarına  antrenör İshak Tiryaki nezaretinde devam eden dişi yumruklar, şampiyonadan madalya ile  dönmek istiyorlar.

 

3 MADALYA BEKLİYORUM

 

Çalışmaları hakkında bilgi veren Antrenör İshak Tiryaki, amaçlarının madalya ile dönmek olduğunu belirterek şöyle konuştu,”13-18 Şubat tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapılacak olan Bayanlar Türkiye Şampiyonası’na katılacağız. Kış sezonunda iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Geçen sene 1 şampiyonluk, 1 ikincilik almıştık. Bu sene 3’te 3 yapmak istiyoruz. Türkiye  Şampiyonası’nın peşine Avrupa ve Dünya şampiyonaları var. Tüm amacımız Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemize altın madalya kazandırmaktır. Çalışmalarımız bu doğrultuda  sürüyor. Bize her türlü desteği veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ahmet Karayılmaz’a teşekkür ediyorum”

 

HEDEFİM  ÜNVANIMI KORUMAK

 

Geçtiğimiz sene Türkiye Şampiyonu olduğunu, bu sene de bu unvanını korumak istediğini belirten başarılı sporcu Selma Karakoyun şöyle konuştu,” Önemli olan şampiyon olmak değil, şampiyonluğu korumaktır. Biz Muğla’ya şampiyonluğumuzu korumaya ve tekrar şampiyon olmaya gidiyoruz. Çok uzun süredir iyi bir şekilde çalışıyoruz. Altın madalya  bizim olacak. Bu şampiyonanın peşine Avrupa ve Dünya  şampiyonaları var. Ben geçen sene şampiyonada ikinci ve üçüncü olmuştum. Bu sene  hem  Avrupa, hem de Dünya şampiyonu olarak yarım kalan işimi tamamlamak istiyorum. Şu anki tek hedefim bu.”

 

3’ÜNCÜ KEZ ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM

 

Daha önce 2 kez Türkiye Şampiyonu olduğunu, bu  sefer de  birincilik  kürsüsüne çıkmak istediğini ifade eden  Rabia Oruçoğlu ise şu duygulara yer verdi” Ben geçtiğimiz senelerde 2 yıl üst üste Türkiye Şampiyonu olmuştum. Bu sene Türkiye Şampiyonluğu sayısını 3’e çıkarmak istiyorum. Türkiye Şampiyonu olduktan sonra asıl hedefim, önce Avrupa  Şampiyonasında, sonra Dünya  Şampiyonasında  madalya almak, 2020 Olimpiyatlarına katılmaktır”

ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017