Şampiyon Boksör’den Karayılmaz’a ziyaret

Şampiyon Boksör’den Karayılmaz’a ziyaret
Bu içerik 2072 kez okundu.

 

 

 

Türkiye Boks Federasyonu’nun faaliyet programında  yer alan ve 600 sporcunun  katıldığıYıldızlar Türkiye Boks   Şampiyonası geçtiğimiz hafta Isparta’da yapılmıştı. Şampiyonaya katılan  Zonguldak’lı sporcular büyük bir başarıya imza attılar.

80 Kg’de  ringe çıkan  Yavuz Kargidan, finalde  Abuzer Topaloğlu’nu yenerek Yıldızlar Türkiye Şampiyonu oldu.

 

Boks İl Temsilcisi Erdal Bahar, Antrenör İshak Tiryaki ve şampiyon sporcu  Yavuz Kargidan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz’ı ziyaret ederek  desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

AHMET KARAYILMAZ’ HEDEF OLİMPİYATLAR’

 

Karıyılmaz , şampiyon sporcuya boks eldiveni ve  çeşitli hediyeler vererek başarılarından dolayı tebrik etti. Boks sporcularına modern bir  salon kazandıracağını belirten Karayılmaz, şunları söyledi;”  Öncelikte başarılarından dolayı Mili Takım Antrenörümüz İshak  Tiryaki hocamızı ve sporcumuzu kutluyorum. Bu anlamda  Boks İl Temsilcisi Erdal Bahar ve  Ali Bey’e çok teşekkür ediyorum. Tesislerimizin durumu belli, Bir inşaat çalışması var. O inşaat bittiği zaman  onlara çok güzel çalışma imkanı sunacağız. Zonguldak’ta boks çok daha iyi yerlere gelecek. 2020 Olimpiyatları için hazırlıklarımız devam ediyor. Kendilerine her türlü desteği vereceğimizin sözünü  veriyorum. Başarılarının devamını  diliyorum”

 

YAVUZ KARGİDAN ‘  DÜNYA VE OLİMPAYAT ŞAMPİYONU OLMAK İSTİYORUM’

 

 Hedefinin Olimpiyat Oyunlarında madalya kazanmak olduğunu belirten Yavuz Kargidan ise şunları söyledi,” Şampiyon olana kadar 5 maç yaptım. 4 maçımı rahat kazındım. Finalde benden yaşça büyük olan geçen senenin şampiyonu ile karşılaştım. Onu da yenerek Türkiye  Şampiyonu oldum. Hedefimiz çok  çalışıp Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında  madalya kazanmaktır.   Olimpiyat oyunlarında Ülkemize madalya kazandırmaktır. Bana destek olan herkese destek teşekkür ediyorum”

 

İSHAK TİRYAKİ,” BOKS SPORUNA YENİ YILDIZLAR KAZANDIRACAĞIZ”

 

 

Antrenör  İshak Tiryaki, Sporcu Yavuz Kargidan ve  Boks İl Temsilcisi  Erdal Bahar’ı başarılarıyarından dolayı kutlayan Ahmet Karayılmaz, yapılmakta olan sporcu fabrikası  bittiği zaman sporculara daha iyi çalışma imkanı sunacaklarını ifade ederek şöyle konuştu;” 600 sporcunun katıldığı Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Isparta ilinde yapıldı. Şampiyona çok zorlu maçlara sahne oldu. Sporcumuz Yavuz 5 maç yaptı. Tüm maçlarda  rakiplerine karşı ezici bir üstünlük sağladı. 4 raundu  nakavut ile  kazanarak finalde geçen senenin şampiyonu ile karşılaştı. Ona da  3 raunt  sonunda rakibine üstünlük kuran Yavuz, Tükiye  şampiyonu oldu. Önümüzde Yıldız Erkekler Avrupa ve Dünya Şampiyonası var. Amacımız bu şampiyonalarda Ülkemize  madalya kazandırmaktır. Bize destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet  Karayılmaz, Boks İl Temsilcimiz Erdal Bahar, antrenör arkadaşımız Erkan Öztürk, ve herkese teşekkür ediyoruz.”

HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017