Belediye Maclisi'nde Bakın Neler Oldu!..

Belediye Maclisi'nde Bakın Neler Oldu!..
Bu içerik 493 kez okundu.

"BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI İKİNCİ BİRLEŞİMİ SESSİZ GEÇTİ"

 

Zonguldak Belediyesi Şubat Ayı ikinci birleşimi Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir başkanlığında gerçekleşti.Birleşim açılış ve yoklama ile başladı.

 

Birleşim'in sessiz ve tartışmasız geçmesi gözlerden kaçmazken, Gündemde olan Trafik komisyonları raporları için Bazı dolmuş ve taksi şoförleri de meclis toplantısına katılarak gündem maddelerini yakından takip ettiler.

 

Gündemin ikinci maddesinde yer alan plan ve bütçe komisyonu raporu , komisyonlardan geldiği şekliyle oylandı ve mevcudun oy birliği ile karar verildi.

 

İmar Komisyonunu ilgilendiren gündemin üçüncü maddesi ile ilgili olarak Bağımsız belediye meclis Üyesi Turan Demirtaş söz hakkı isteyerek ,'geçen ay komisyonun getirdiği kararı ne oldu da aynı komisyon bu oturumda red ediyor.Nedenlerin açıklanmasını istiyorum.'dedi.

 

Söz Hakkı alan CHP Gurup sözcüsü ve İmar Komisyonu Başkanı Mehmet İzzet Türkçelik'te Demirtaş'ın isteği üzerine kendisine  yazılı olarak bir açıklama yapılacağını söyledi.

 

Gündemin beşinci maddesinde yer alan imar komisyon bilgi raporu okundu.Daha sonra Trafik komisyonunu ilgilendiren gündemin 6-7-8-9-10.maddeleri okundu ve komisyonlardan geldiği şekliyle oylandı, mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

 

Gündemin son ve 11.maddesinde yer alan Trafik komsiyonu ile ilgili bilgi raporu okundu.Okunan bilgi raporunun ardından,bir sonraki toplantının 01.03.2017 saat 14.00 de yapılmasına mevcudun oy birliği ile karar verildi.

 

AKDEMİR'İSMAİL EŞREF'İN GÖRÜŞÜNE SAYGI DUYDUK'

 

"TOKİ PROJESİNDE DEPREME DAYANIKLI OLMASINI SÖYLEYEN BİZİZ"

 

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman'ın TOKİ  temel atımında Belediye itam olarak' belediye TOKİ den elini çekti'şeklinde yaptığı açıklamaları değerlendirdi.Akdemir;'TTK, TOKİ ve Belediye olarak benden önceki belediye başkanım İsmail Eşref katılımcı olmuş ama gelinen durum nediyle geri çekilmiştir.Bunu da tek başına değil heyet olarak kararını vermiştir ve bizle belediye olarak hiç bir zaman tek başımıza karar vermiyoruz.Bizler de İsmail Eşref'in görüşüne saygı duyarak TOKİ konusunu uygun görmedik.Vatandaşlarımız bağ bahçeden kopamıyor.Bu anlamda halkımız razı olmamıştı ,ama şimdi halkımız çok güzel bir şekilde TOKİ Projesini gördü,inceledi merakla bekliyor.TOKİ Projesinde depreme dayanıklı olmasını söyleyen biziz.TOKİ Projesinde imarla ilgili yapılması ne gerekiyorsa biz üstümüze düşeni yapmaya hazırız.'dedi.

 

CHP'NİN BİR NEFERİ OLARAK ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

 

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir referandum sürecinde CHP nin bir neferi olarak üstümüze düşeni yapacağız.Çalışmalarımızla, düşüncelerimizle referandum da çalışacağız."dedi.

 

Milli emlak tarafından merkeze bağlı uzunkum mevkinde tren yolu altında kalan bölgenin valilik tarafından verilen boşaltılma kararını değerlendiren Başkan Akdemir;' devletin hüküm ve tasarrufu olan bir yerde bizim hüküm yürütmemiz söz konusu değildir.Vatandaşlar tarafından bana şuana kadar bu konuyla alakalı olarak bir hayıflanma gelmedi.'dedi.

 

AKDEMİR;' KAPUZ PLAJINI İŞLETMEYE TALİBİZ"

 

Kapuz plajının özel idareye geçme ihtimaline de değinen Akdemir;'bu konuyla ilgili mahkeme geçtiğimiz dönemlerde Milli emlak tarafından kazanılmış.Bizler yine kapuz plajını işletmeye talibiz.Nasıl ki mavi bayrağı hak ettik ve plajın bizde kalarak devam etmesini sayın valimizle de görüştük, inşallah bizim dediğimiz gibi olacaktır.'dedi.

 

HABER: CEM AÇIKGÖZ

zonguldak haberleri haber son dakika haberi belediye meclisi zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017