KOSGEB’DEN MÜTHİŞ FIRSAT!..

KOSGEB’DEN MÜTHİŞ FIRSAT!..
Bu içerik 1446 kez okundu.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Zonguldak il müdürü Güven Aktaş Girişimcilik Destek Programında yeni düzenleme yapıldığını belirterek, "1 Şubat'ta başlayan yeni süreçle birlikte daha önceden KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB'e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB'e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı." dedi.
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
Güven Aktaş yaptığı açıklamada, "Girişimcilik Destek Programı"nı değerlendirdi. 
ZonguldK’ta işletmelerin kurulmasını hedeflediklerini belirten Aktaş, bu çerçevede girişimcilerin iş kurma konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla söz konusu program kapsamında uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenlediklerini söyledi.
Aktaş, Girişimcilik Destek Programında yeni düzenleme yapıldığına dikkati çekerek, "1 Şubat'ta başlayan yeni süreçle birlikte daha önceden KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB'e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte, girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB'e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı." diye konuştu.
ADAYLARIN EN FAZLA 3 BAŞVURU HAKKI VAR
Uygulamanın detayları hakkında bilgi veren Güven Aktaş, oluşturulan kurullar tarafından işletmelerini kurmadan KOSGEB'e müracaat eden girişimcilerin başvuru formlarının, kurulacak işletmelerin sürdürülebilirlik, karlılık ve potansiyel sektörel fırsatlar gibi konularının değerlendirileceğini ve olumlu ya da olumsuz sonucun girişimci adayına bildirileceğini anlattı.
Aktaş, başvurusu onaylanan girişimci adaylarının, 90 gün içinde işletmesini kurup, KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırarak, taahhütname imzalaması gerektiğinin altını çizerek, bu işlemleri belirlenen süre zarfında yapmayan girişimci adaylarının başvurularının reddedileceğini vurguladı.
Girişimci adaylarının en fazla 3 başvuru hakkının bulunduğuna işaret eden Aktaş "Yapılan bu başvurularda 3 kez üst üste olumsuz sonuç alındığında, girişimci adayının başvuru hakkı kayboluyor ve bir girişimci bu destek programından yalnızca bir kez faydalanabiliyor." ifadelerini kullandı.
EN GEÇ 31 ARALIK'A KADAR BAŞVURUN
Aktaş Girişimcilik Destek Programında yapılan bu değişiklikten sonra işletmesini kuran ancak KOSGEB'e müracaat etmeyen girişimcilerin de en geç 31 Aralık 2017'ye kadar başvurarak, programdan faydalanabileceklerine değindi. Aktaş, bu tarihten sonra yalnızca işletmelerini açmadan KOSGEB'e müracaat eden girişimcilere onay verileceğini kaydetti.
KOSGEB ZONGULDAK TA 2017 DE KOBİLERE 5 MİLYON LİRA DESTEK OLACAK
KOSGEB  İl Müdürü Güven Aktaş, 2016 yılında Zonguldak sanayi işletmelerine ve hizmet sektöründe ki işletmelere 3 milyon ton destek verdiklerini, 2017  yılında ise 5 milyon lira destek vermeyi hedeflediklerini söyledi
(HABER-ERCAN DEMİR)

kosgeb zonguldak haberleri haber kredi Güven Aktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017