“İLİMİZDE DOKTOR VE PERSONEL SIKINTISI HAD SAFHADA”

“İLİMİZDE DOKTOR VE PERSONEL SIKINTISI HAD SAFHADA”
Bu içerik 1192 kez okundu.

MEMUR-SEN’E BAĞLI SAĞLIK-SEN ZONGULDAK ŞUBESİ’NİN AYLIK İL VE İLÇE TEMSİLCİLERİYLE İSTİŞARE TOPLANTISI HAFTA SONU YAPILDI. TOPLANTIDA KONUŞAN ŞUBE BAŞKANI MEHMLET ALİ KARA, “İLİMİZDE DOKTOR VE PERSONEL SIKINTISI HAD SAFHADA” DEDİ.

Memur-Sen’e bağlı Sağlık Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Mehmet Ali Kara, “İlimizde doktor ve personel sıkıntısı had safhada” dedi.

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi’nin aylık il ve ilçe temsilcileriyle istişare toplantısı hafta sonu yapıldı.

Toplantıda sendika ilçe temsilcileri aylık bilgilendirmelerini yaptılar. Sağlık sorunları ve personel açıkları ele alındı.

Toplantıyı değerlendiren Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Mehmet Ali Kara,  Zonguldak’ta sağlık personeli ve doktor açığının had safhada olduğunu belirtti.

Sorunların çözümü için sendika olarak çalıştıklarını belirten Şube başkan Mehmet Ali kara şunları ayrıca sendikaya yapılan eleştirileri sert sözlerle cevaplayarak şunları söyledi:

İLİMİZDE DOKTOR VE PERSONEL SIKINTISI HAD SAFHADA

Bugünkü toplantımız aylık Sağlık Sen İl ve İlçe temsilcileriyle istişare toplantısıdır. Amacımız il ve ilçede ki hastane çalışanlarımızın, sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını bir araya gelip istişare ederek çözüm noktaları arayarak bu çözüm noktalarının akabinde idarecilerle işte yöneticilerle sorunları çözüme kavuşturmak. İlimizde yaşanan personel yetersizlikleri, doktor açıkları, işte hastanedeki malzeme eksiklikleri, Zonguldak’ımızın sağlık hizmetlerinde yaşanan tüm aksaklıkları aylık olarak Sağlık-Sen Şubesi olarak temsilcilerimizle bir araya gelerek istişare şeklinde paylaşıyoruz. Bu paylaşımlarımızı rapor haline getirip gerek genel merkezimize olsun, gerek ilimizde ki siyasi partilere belirli zamanda taşımaktayız. Şu anda Zonguldak’ta ki en büyük sıkıntılardan bir tanesi her ne kadar hastane yeri gözükse de aslında ilimizde doktor sıkıntısı, personel sıkıntısı had safhada. Bunlar her zaman dillendirdiğimiz konular. Ama bazen işte Sağlık-Sen’in bu konuları dillendirmediği bazı yazılı basın araçlarında gösteriliyor. Ama şunu herkesin bilmesini isteriz ki yılardır Sağlık-Sen hiçbir zaman Zonguldak’ın sıkıntısı olan personel açığını, doktor açığını dillendirmeden vede bu konuyla ilgili son noktaya kadar uğraşmadan bırakmadı. Ama ne yazık ki bazı arkadaşlarımız kendileri bizimle röportaj yaparak ilimizdeki personel sıkıntısını kendilerine bildirdiğimiz halde yazdıkları bir belgede işte Sağlık-Sen nerede gibi bir ifadeler ortaya attılar. Ama şunun bilinmesi lazım. Biz Sağlık-Sen olarak bu toplantılar neticesinde her zaman ildeki idarecilerimiz, yöneticilerimiz ile bir araya gelerek, çalışanlarımızın, bakın üyelerimizin demiyoruz çalışanlarımızın sorunlarını tüm yöneticilere bildiriyoruz. Bunun akabinde genel merkezimize ileterek tüm eleman sıkıntılarını, doktor açıklarını ne şekilde ilimize getirmenin yolları noktasında istişarede bulunuyoruz. Bunun akabinde getirdiğimiz doktorlarımız vardır, personeller vardır ama yönetmelikler çerçevesinde. Biz yönetmeliklerin dışına çıkan bir sendika da değiliz.

HİÇBİR ZAMAN SAĞLIK-SEN ADAMIN ADAMI DEĞİL, DAVANIN ADAMI OLMUŞTUR

Maalesef şu anda işte bazı gazetelerde okuduğumuz kadarıyla Öner’ciler Semih’çiler adı altında bir kaç kisfe dolaşmakta. Ama şunu herkes bilsin ki hiçbir zaman Sağlık-Sen adamın adamı değil, davanın adamı olmuştur. Bundan da hiçbir zaman gocunmamış ve her yerde de söylemini de devam ettirmiştir. Bunu da herkes bilsin. Semih’çiler derken Semih benim genel başkan vekilim. Ben haliyle tabi ki Semih’çi olacağım. Ama genel Müdürün işte sendikal manada çatışmasına da asla müsaade etmeyiz. Genel Müdür Türkiye’mizin Avrupa Dış İlişkiler Genel Müdürüdür. Bunun sendika ile bir bağı yoktur. Sadece ilimize geldiğinde belirli yöneticilerle bir araya gelerek ildeki sorunları tartışır. Ama bunun ayrışma noktasına geldiğinde ne bu önermeyi kabul eder ne de Semih Bey kabul eder. Bizde bu konuda şunun bilinmesini isteriz ki Sağlık-Sen olarak bizim hiçbir zaman hiçbir şekilde birilerinin iftiralarıyla kesinlikle kötülenecek bir durumumuz yok. Allah bu zamana kadar bize haramı nasip etmedi, birilerine eziyet etmeyi nasip etmedi, bundan sonra da etmeyecektir. Ama görüyoruz ki Memur-Sen üzerinden bir yıpranma kampanyası başlamış. Bununda cevabı olsun bu. Biz hiçbir zaman eğer konuşmak istemediğimiz zaman birileri bizi zorlamaya kalkarsa gerekli cevabı gerektiği zaman vermesini de her zaman biliriz. Bunu da herkes böyle bilsin. Ama şunu bilsin ki Sağlık-Sen’in üzerinden kimse kendini egosunu yüksek tutarak işte birilerine yaraşmaya çalışmasın. Ben buraya gelip bizleri dilediğiniz için teşekkür ediyor ve sağ olsun diyorum.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak haberleri haber son dakika haberi memur sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017