HALAY’DA HEDEF ŞAMPİYONLUK (Videolu Haber)

HALAY’DA HEDEF ŞAMPİYONLUK (Videolu Haber)
Bu içerik 2552 kez okundu.

HALAY HALK OYUNLARI FOLKLOR YARIŞMASINA HAZIRLANIYOR

 

Zonguldak Halay Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği, 16 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan kulüpler arası Folklor yarışmasına hazırlanıyor.

Halay halk Oyunları folklor Eğitmeni Sevil Somun, yarışmaya gençler kategorisinde Zonguldak kız yöresi halk oyunuyla katılacaklarını ve yarışma provalarını sürdürdüklerini belirtti. Somun, “Halay Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü olarak 16 mart’ta ilimizde yapılacak olan kulüpler arası yarışmalar hazırlanıyoruz gençlik kategorisinde. Amacımız iyi bir derece alıp gruplarda da ilimizi temsil etmek. Ben oyuncularıma güveniyorum. Daha biraz eksikliklerimiz var ama o eksikliklerini de 16 Mart’a kadar tamamlayacaklar” dedi.

Halay Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ramazan Yıldız’da, yurt içi ve yurt dışı Festivallere katılacaklarını kaydetti. Yıldız, “2016-2107 yılı sezonundaki faaliyetlerimizden biri de kulüp yarışmalarına katılmak. Bunun içinde eğitmenimiz Sevil somun nezaretinde çalışmalarımız hızlandı yarışmalara çünkü az bir zaman kaldı. Bu sadece faaliyetlerimizde biri. Önümüzde büyük festivallere de katılma gibi çalışmalarımız diğer gruplarda da 6d7evam ediyor. Şimdi ilk etapta ki hedefimiz bu. Arkadaşlarımızı yarışmalara hızlı şekilde hazırlamak. Ve en iyi dereceleri alacağına da inanıyorum. Burada ki sonuç çok ta önemi değil aslında. Oraya katılmak bizim arkadaşlarımız için derneğimiz, kulübümüzü en iyi şekilde temsil edecekler. Orada bulunmak, bizim adımıza faaliyet göstermek onlar için bile kafi ama ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ve şehrimizi de gruplarda da temsil edeceğimize biz inanıyoruz” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Halay Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü folklor zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017