Esnafın Yüzü Gülüyor...

Esnafın Yüzü Gülüyor...
Bu içerik 1880 kez okundu.

ÖTV SIFIRLANINCA BEYAZ EŞYA DA SATIŞLAR ARTI

ÖTV SIFIRLANICA ZONGULDAK’TA BEYAZ EŞYA SATIŞLARINDA ARTIŞ YAŞANDI

 

Bakanlar kurulu kararıca Klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, su ısıtıcısı, bulaşık yıkama makinesinin de aralarında bulunduğu beyaz eşya ile bazı küçük ev aletlerinden alınan ÖTV iki gün önce 30 Nisan'a kadar sıfıra çekilmişti.

Daralan ekonomiye can suyu vermek amacıyla ÖTV ve KDV indirimi ile ilgili yeni düzenleme yapılırken, Beyaz eşya sektörünün 2017’nin zorlu geçeceğine dair uyarıları dikkate alan Bakanlar Kurulu ÖTV ve KDV oranlarıyla ilgili bir nevi tüketimi teşvik edici karar aldı.

Yeni karara göre bazı ürünlerin ÖTV’si 30 Nisan’a kadar sıfırlanırken, Resmi Gazete’de yayımlan Bakanlar Kurulu kararına göre; klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, termosifon, elektrikli süpürge ve bazı küçük ev aletlerinden alınan ÖTV 30 Nisan’a kadar sıfırlanmıştı.

ÖTV’nin sıfırlanmasıyla birlikte Zonguldak’taki beyaz eşya sektöründe de canlanma oldu.

Zonguldak’ta beyaz eşya satan bir mağazanın yöneticisi Gökhan Ciba, sıfırlanan ÖTV ile birlikte fiyatlarda önemli oranlarda indirim olduğunu söyledi.

Gökhan Ciba, beyaz eşya sektöründe sıfırlana ötv ile birlikte 200 ile 3090 lira arasında fiyatlarda indirim olduğunu belirterek, satışların haliyle artığını ve satışların artmasıyla birlikte beyaz eşya sektöründe önünü açıldığını söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ötv zonguldak haberleri beyaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017