Şehit Madenci aileleri haklarını istiyor

Şehit Madenci aileleri haklarını istiyor
Bu içerik 3222 kez okundu.

Zonguldak Maden Şehit Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, Armutlucumalılar Derneği Başkanı Şenol Akyol, Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Muhittin Karabulut, Kdz. Ereğli Köyleri ve Maden İşçileri Derneği Başkanı Abdullah Demircan ve bazı şehit madenci yakınları ile birlikte dernek binasında basın toplantısında düzenledi:

 

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yiğit, Zonguldak’ta ki şehit ailelerinin sanki haklarını Soma’daki maden faciasından sonra istemeye başlamış gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, kendisinin bu konuyu 2002 yılından bu yana sürekli gündeme getirdiğini söyledi. Yiğit,"Soma yasası, Soma ile sınırlı tutuldu ve bu olay Türkiye’de ki diğer şehit ailelerini derinden üzdü. "dedi.

 

"ÇOCUKLARIMIZ YETİM KALDI"

7 Ocak 2013 tarihinde TTK’ya bağlı Kozlu Müessesesi’nde meydana gelen maden kazasında eşi Köksal Kadıoğlu’nu kaybeden bir çocuk annesi Remziye Kadıoğlu ise Zonguldaklı olarak kaderlerine terk edildiklerini belirterek, Soma’da ki çocuklar gibi Zonguldak’taki maden şehitlerinin çocuklarının da yetim kaldığını söyledi. Kadıoğlu konuşmasında “800 lira ile geçinmeye çalışanlar var. Gelsinler, görsünler, Zonguldaklı olarak bize sahip çıksınlar. Neden Zonguldak’ı sahipsiz bırakıyorlar" dediŞehit madenci aileleri basın toplantısının ardından yapacakları eylemlere ilişkin olarak durum değerlendirmesinde bulundu.

şehti madenci aileleri basın toplantısı aoma zonguldka haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017