MİLLETVEKİLİ ÖZBAKIR'DAN SERT AÇIKLAMALAR...

MİLLETVEKİLİ ÖZBAKIR'DAN SERT AÇIKLAMALAR...
Bu içerik 23964 kez okundu.

 

Ak Parti Zonguldak Milletvekili,MKYK üyesi Hüseyin Özbakır,Yeni Adım Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gamze Taşdemir'e iddialı açıklamalarda bulundu.İşte o açıklamalar...

 

Soru:Bir gazetede rahmetli Kozlu Belediye Başkanının babasını ittiğiniz yazıyor.Buna ne diyorsunuz?

Cevap- O Nitelikli Gazeteci malum gazetesinde daha önce yazmış olduğu yalan,iftira,karalama ve asılsız haberlerinden birini daha yazmıştır. Şehit cenazesinde şehidimizin babasını itmediğim gibi,rahmetli Belediye Başkanımızın  babasını da itmiş değilim, kendilerine sorulabilir.Cenaze namazlarında insanlar itilmez,safa girilir, safa girilirken aralama yapılır ve öyle girilir.Bunca şehit ve diğer vatandaşlarımızın cenazelerine katıldım.Ancak Nitelikli bu gazeteciyi herhangi bir cenaze namazında rastlamadığım için bu konuda bir bilgisinin olup,olmadığını bilmiyorum. Bunlarıda neye dayanarak yazdığını  bilmiyorum.Varsayalım ilk yazdığında ittim, ikincide niye aynı hataya düşeyim.Yalnız rahmetli belediye başkanımızın cenazesinde bir tezgah vardı, fotoğrafçı hazır, tezgahçı faaliyetteydi.Tezgah fotoğrafları önceden ayarlanarak öyle bir çekildi ki malum gazeteye hemen haber diye konuldu.Nitelikli gazetecinin  bu itibarsızlaştırma gayretlerini  vatandaşlarımız yutmaz , inandırıcılığı da kalmadı.

Soru:Gündem 67 gazetesinin logosuyla başsağlığı mesajı yayınladığınız doğrumu?

Cevap- Tamamen yalan yanlış bir haber. Nitelikli Gazeteci yapılan bir yanlışlığı, bahse konu gazete logosuyla mesajım yayınlanması söz konusu değildir, yapılan bir yanlışlığı fırsatçılık yaparak yayın yapmıştır.Mesajım tüm basın kuruluşlarında çıkmıştır.Aynı mesajım, Yeni Adım ve diğer bütün gazetelerde de yayınlandı.Oralarda diğer bahse konu gazetenin logosu neden yok, bir gazete hatalı bir internet yayını yaptıysa bunu düzeltme yapmış ise 1 -2 dakika da bunu alıp yayın yapmak ne kadar ahlakidir.Halkımızın takdirine bırakıyorum.

Soru: Sizin deyiminizle Nitelikli gazetecinin zor durumda olduğu söyleniyor, bu konuda düşünceleriniz nelerdir?

Cevap- Bu konuda duyumlar alıyorum,maddi yönden hayli zorda olduğu için sağa sola esnaflara telefon edip, para istediğini duyuyordum, inanmıyordum. Ancak geçen hafta dostlarla  bir arada iken yanımdaki arkadaşa telefon edip, 2000 TL istediğini bizzat duydum.Orada olan arkadaşlar da buna şahittir. Nitelikli Gazeteci, o arkadaşımıza ne iş yaptıda,ne katkıda bulundu da 2000 TL istiyordu.Beni mahkemeye versin, kimden istediğini şahitlerle açıklayayım...
            
Soru:Nitelikli Gazeteci bugüne kadar sizden para istedimi ve alabildimi?

Cevap- Nitelikli Gazeteci benden bugüne kadar zırnık  alamamıştır, alamazda benimle bir araya gelmesi de mümkün değildir. Nitelikli gazeteci ile bir araya gelirsem adım çıkar. Onunla Mahkemede hesaplaşmaya devam edeceğiz, açılmış olan birçok ceza davası ve tazminat davalarım mevcuttur.


SORU:Aday adaylığınız döneminde 1-2 kez TV' de biraraya geldiniz ,buna ne cevap vereceksiniz?


Cevap-O Zaman bu kadar Nitelikli gazeteci olduğunu bilmiyordum.Halkımızın bunu böyle bilmesini istiyor, tüm halkımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.

MİLLETVEKİLİ ÖZBAKIR MKYK ZONGULDAK HABERLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017