CHP 65 YAŞ VE ÜSTÜ ÜYELERİNE PLAKET VERDİ

CHP 65 YAŞ VE ÜSTÜ ÜYELERİNE PLAKET VERDİ
Bu içerik 1228 kez okundu.

CHP 65 YAŞ VE ÜSTÜ ÜYELERİNE PLAKET VERDİ

KİLİMLİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ALACA, HELALLİK İSTEDİ

 

CHP Kilimli İlçe Başkanlığı Kilimli de 65 yaş ve üstü üyelere plaket takdim töreni düzenledi. Törende, Milletvekili Şerafettin Turpçu tarafından kendisine saat ve sertifika hediye edilen, Kilimli eski Belediye Başkanı Mehmet Alaca duygusal bir konuşma yaptı. Alaca 94 yaşında olduğunu belirterek, “Benim hakım herkese helal olsun. Sizler de bana hakkınızı helal edin” dedi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kilimli İlçe Başkanlığı Kilimli de 65 yaş ve üstü üyelere plaket takdim töreni düzenledi.

Cumartesi günü Paflagon Tesisleri’nde düzenlenen törene, CHP Milletvekili Şerafettin Turpçu, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP İl Başkanı Ahmet Altun ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe başkanı Necla Karademir ve yönetim kurul üyeleri, Muslu belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman, Kilimli eski belediye Başkanı Mehmet Alaca ile çok sayıda davetli topluğu ile 65 yaş ve üstü partili üyeler katıldı.

KARADEMİR: NİSAN AYINDA YAPILACAK OLAN REFERANDUM NEDENİYLE ETKİNLİĞİ ERKEN DÜZENLEDİK

Saygı duruşu ve söylenen İstiklal marşımızın ardından açılış konuşmasını yapan İlçe başkanı Necla Karademir, “18-24 mart yaşlılar haftası kapsamında bu etkinliği düzenlemeyi düşündüklerini ancak Nisan ayında yapılacak olan referandum nedeniyle etkinliği erken tarihte yaptıklarını söyledi. Karademir, “Sayın milletvekilim, il başkanım ve yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız, elleri öpülesi büyüklerimiz ve partimize gönül veren yol arkadaşlarımız. Ve duayen belediye Başkanımız sayın Mehmet Alaca. Hepinize ilçe yönetim kurulu arkadaşlarım adına hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum. Daha önce 18-24 Mart Yaşlılara Saygı haftası’nda düzenlemeyi düşündüğümüz bu etkinliği o tarihlerde referandum çalışmalarına yoğunlaşacak olmamız nedeniyle bugün yapmayı planladık” diye konuştu.

ALTUN: CUMHURİYET ÜLKÜMSÜ BİR YAŞAM BİÇİMİDİR

CHP İl Başkanı Ahmet Altun, “Sayın milletvekillerim; ilçe başkanım, belediye başkanlarım, il, ilçe yönetim kurulu üyeleri, il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyelerim ve sevgili basın mensupları. Bugün yaşamlarının büyük bölümünü cumhuriyet Halk Partisi’ne adamış, Cumhuriyet ülküsüne hizmet etmiş dostlarımızın teşekkür plaket töreninde bir araya geldik. Törende hizmeti geçenlere teşekkür ediyorum. Cumhuriyet ülküsü bir yaşam biçimidir. Ancak Mustafa Kemal yolunda Cumhuriyet ve laiklik yolunda, demokrasi yolunda hizmet etmekten vazgeçmek yoktur. Sizlere günün anısına teşekkür plaketi sunuyoruz. Sizlerin bundan sonra da bizlerle omuz omuza mücadele edeceğinizden eminim” diye konuştu.

TURPCU: İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTIMIZ ÖRGÜTE MORAL VERDİ

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu’da, “Çok değerli Cumhuriyet halk partililere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Toplantımız hayırlı olsun.  Tabi ilçe başkanımız konuşmasında söyledi. Toplantının mart ayında yapılacağın ancak referanduma denk geleceği için bizde toplantını ilçe başkanımızla beraber toplantıyı bugün yapılması kararı aldık. Niye böyle yaptık. İl danışma toplantısı içinde bu zamanı bekledik. 2 kez şehidimiz oldu Zonguldak’ta, iki kez de genel merkezde olağan üstü toplantımız olduğu için milletvekillerinin il danışma toplantısını erteledik. İl danışma toplantımıza katılım çok yoğun oldu. Çok faydalı oldu, çok daha örgüte moral verme yönünde faydalı oldu, o karlı havaya rağmen partililerimiz de uzun yılardır ilk kez böyle görkemli bir toplantı yapıldı diye olumlu eleştiriler yaptılar. Partimizin ilere gelen isimleri; Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce, Gürsel Tekin ve Haluk Peşken geldiler. Bizi şereflendirdiler, coşku verdiler, moral verdiler. Evet şu an aramızda Cumhuriyetin altın yılarını yaşamış büyüklerimiz var,  hepsini ellerinde öpüyor ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

AKDEMİR: BİR TEK ŞEYE İHTİYACIMIZ VAR BİRLİK VE BERABERLİĞE

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de, “Bir tek şeye ihtiyacımız var birlik ve beraberliğe. Ülkemiz adına, Atatürk’ün misak-ı mili sınırların çizdiği bu ülkemizde asla ve asla ayrımcılığa yer olmadığın söylemek istiyorum, Bu anlamda hepinizi kardeşçe, dostça, arkadaşça, Atatürk’ün ilk önce dört ilke, sonradan üzerine eklediği 2 ülke il birlikte 6 okun değerlerini iyi özümseyerek, iyi yorumlayarak ülkemize sahip çıkmanın heyecanını hep birlikte yaşayalım. Birbirimize ihtiyacımız, her birimizin birbirimize ihtiyacı çok. Birbirimizden alacağımız iyi örnekler çok. Bu anlamda ben hepinize ülkemiz adına güzel yarınlar, dostluklar, kardeşlikler diliyorum. Hepinize saygı sevgiyle selamlıyorum” dedi.

MEHMLET ALACA HELALLİK İSTEDİ..

Konuşmalardan sonra törende protokol tarafından 65 yaş ve üstü üyelere üzerinde CHP Kilimli Teşkilatı ve parti logosu bulunan duvar saatleri ile sertifikaları tek tek kendilerine teslim edildi.

Konuşmaların ardından ilk plaketi Milletvekili Şerafettin turpçu 94 yaşındaki Kilimil eski belediye Başkanı Mehmet Alaca’ya verdi.

Alaca öncesinde yaptığı konuşmada 94 yaşında olduğunu ve herkesten helallik istediğini belirtti.

Alaca’nı konuşması salonda bulunanlara duygulandırdı.

Ardından Şerafettin Turpcu Mehmet Alaca’ya saati ve sertifikasını takdim etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017