KURUL’DAN MEKSA’YA ZİYARET

KURUL’DAN MEKSA’YA ZİYARET
Bu içerik 671 kez okundu.

KAMU-ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ (KÜİS) PLANLAMA GELİŞTİRME KURULU ÇAYDAMAR’DA MEKSA’YI ZİYARET ETTİ.

 

Zonguldak Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜİS) Planlama Geliştirme Kurulu’nun Çalışma grubu Çaydamar’da MEKSA’yı ziyaret etti, işyerlerini inceledi.

Kurulda Zonguldak Bilim Sanayi ve Ticaret Müdürü Resul Acar başkanlığında il genelinde ki kamu ve resmi kurumlardan çok sayıda temsilciler yer alıyor.

Ziyarete değerlendiren Zonguldak Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Resul Acar, yıl içerisinde işyerlerini ziyaret ettiklerini söyledi.

Kamu, üniversite sanayi işbirliğiyle yüksek teknoloji ürünü üretmek için firmaların ar-ge çalışmalarını ileri teknoloji ürünü üretmeleri yönünde faaliyetleri artırmalarını hedeflediklerini belirten Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Resul Acar, şunları söyledi:

FİRMALARIMIZIN AR-GE ÇALIŞMALARINI İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ ÜRETMELERİ YÖNÜNDE FAALİYETLERİ ARTIRMALARINI İSTİYORUZ

2016 yılında yaptığımız çalışmaları değerlendireceğiz. 2017 yılında yapılacak olan çalışmalar ile ilgili bir plan ve program yapacağız. Bununla ilgili neler yapılabilir 2017’de, kamu, üniversite sanayi işbirliği bilindiği gibi yüksek teknoloji ürünü üretmek için firmalarımızın ar-ge çalışmalarını ileri teknoloji ürünü üretmeleri yönünde faaliyetleri artırmalarını istiyoruz. Bakanlık olarak tabiî ki bizler (KÜİS) yüksek teknoloji üretmek için Kamu, Üniversite ve Sanayiyi bir araya getirmek için yapmış olduğu, illerde kurulmuş olan kurullardır. Bizim buradaki toplantımız kamu-Üniversite-Sanayi Geliştirme ve Planlama Kurulu’nun çalışma grubudur. Tabiî ki yılda iki kez Kamu, Üniversite ve Sanayiyi işbirliği genel kurulları yapılıyor. Ve burada da yapılan çalışmalar değerlendiriliyor ve daha neler yapılabilir diye alt yapısın burada oluşturuyoruz.

SANAYİCİLERİMİZİN TAKTİRİNİ KAZANIYORUZ

2016 yılında biz yaklaşık 6 tane firmayı ziyaret ettik ve burada hazırlamış olduğumuz bilgi formlarını bakanlığa gönderdik, anket formlarını, firmaların doldurmuş olduğu anket formlarını bakanlığa bildirdik ve yaklaşık 1800 tane anket formu bakanlığa ulaşmış durumda. Tabiî ki ilk önce sanayi kuruluşlarına gittiğimiz zaman bakanlığın ar-ge teşvikleri ve diğer inavasyonlarla ilgili neler yapabileceği konularında bilgi veriyoruz. Firmayı ziyaret ediyoruz. Sanayicilerini takdirini kazanıyoruz. Bakanlık olarak tabiî ki sanayi kuruluşuna öyle bir kurulun gelmesi onları hoşnut ediyor ve çalışma şevklerini artırıyor.

VALİ YARDIMCIMIZ BAŞKANLIĞIMIZ YAPIYOR

Kurul Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın İl Müdürlüğünün koordinatörlüğünde üniversite sanayi işbirliği olara yani genelde üniversiteden temsilcimiz var. İl müdürlüğü genel sekreterliğini yapıyor. Vali yardımcımız Başkanlığımız yapıyor. KÜİS kurulunun başkanı vali Yardımcımızdır. Tabiî ki bu toplantıda çalışma gurubu olduğu için Vali yardımcımız, başkanlığı bu toplantıya katılmıyor. Diğer taraftan sanayi kuruluşlarında, esnaf odaları birliği başkanımız var, diğer tarafta Erdemir temsilcimiz var. OSB’lerin müdürlüler çalışma gurubu üyelerimidir. Bakka’dan temsilcimiz var yaklaşık 19 kişi KÜSİ çalışma ve Planlama Grubu yaklaşık 19 kişiden oluşmaktadır. Çalışma gurubu da 9 kişi.

COŞKUN KURULA BİLGİ VERDİ

Ziyarette ZESOB başkanı muharrem Coşkun, kurul üyelerine işyerlerini gezdirdi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber meksa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017