BAHAR’DAN ŞOFÖR ESNAFINA ÖNEMLİ UYARI

BAHAR’DAN ŞOFÖR ESNAFINA ÖNEMLİ UYARI
Bu içerik 797 kez okundu.

BAHAR’DAN ŞOFÖR ESNAFINA ÖNEMLİ UYARI

Zonguldak Şoförler Odası Başkanı Osman Bahar, Kapuz ve Site dolmuş durakları yerleri konusunda TTK’ya kira ödememekte ısrar eden şoför esnafını uyararak, “Yarın yerlerinden olduklarında hiçbir kimseni kapısına gidip te ‘işte efendim bizim haberimiz yoktu biz mağdur olduk’ demeye kimsenin lüksü yok. Onun için buradan bir kez daha o duraklarda duran arkadaşlarıma çağrıda bulunuyorum. Lütfen gitsinler yapılmış olan protokole uysunlar veya protokolünü yapsınlar parayı TTK Genel müdürlüğü’ne ödesinler eğer yerlerinde durmak istiyorlarsa”

 

Zonguldak Şoförler Odası Başkanı Osman Bahar, Kapuz ve Site duraklarını olduğu alanda şoför esnaflarından yıllık kirasını TTK’ya ödememekte ısrar edenleri olduğunu belirtti.

Yıllık kirasını ödemeyenlerin olduğunu ve 4 yıldır kira parasını ödememekte ısrar etmelerini anlayamadığını belirten Zonguldak Şoförler odası başkanı Osman Bahar, şunları söyledi:

TTK İLE PROTOKOL YAPILDI. ESANFLAR AKLI SELİM DAVRANMAK ZORUNDA

“Mevcut TTK ile ilgili yapmış olduğumuz durak yerleri ile sex hikayeleri ilgili protokolde 2005 yılından öncesini zaten Zonguldak Şoförler Odası’nın üzerine borcu bırakıldı. 2015’ten sonrasını mevcut yerde durmak isteyen arkadaşlarımızla konuştuk, TTK yönetimi kendi aralarında bir toplantı yaptılar ve toplantıya bizi de davet ettiler. Bizde yönetim olarak biz onların bu toplantılarına katıldık. Durak yönetiminden, durak başkanlarından 7-8 kişilik bir ekiple beraber toplantıya gittik. Sayın Genel müdürümüz ve oradaki hukukçular bize, esnafımıza bundan sonra 2015’ten sonra burada durmak isteyenler bizimle beraber protokol yapacaklardır. Yıllık 1180 lira para verip mevcut yerlerinde duracaklar Ama bu parayı ödemek istemeyenler 2015 baz alınarak avukatlık ve icra masrafları dahil tüm oradaki parayı 2015’ten itibaren icra yoluyla tahsiline gidilecek. Ben esnaf arkadaşlarımla bu konuyu hem toplantı yaptım söyledim hem de duraklarına kadar giderek söyledim, hem de yazılı olarak ta uyardım. Ben yine burada bir kez daha söylüyorum. Bildiğim kadarıyla bu konuya halen daha ehemniyet vermeyen bir takım arkadaşlarım var. Sorunun nasıl olduğunu anlamamakta ısrar ediyorlar. Hiç bir devlet yok ki kimseye yerini peşkeş çeksin. Oradaki mevcut arkadaşlarımız zaten 4 yıldır kira adı altında, rüsum adı altında para vermiyorlar. Çünkü daha önce paralar belediyeye veriliyordu. Biz davalık olduk belediye ile ve davayı kazandık. Çünkü yer TTK’nı olduğu için ödenmesi gereken para TTK Genel Müdürlüğü olması gerekiyor, Ama bazı arkadaşlarımız her ne sıkıntıları varsa, ne düşünüyorsa onu da anlamakta sıkıntı çekiyoruz. Parayı TTK Genel Müdürlüğü’ne ödemiyorlar. Yarın yerlerinden olduklarında hiçbir kimseni kapısına gidip te ‘işte efendim bizim haberimiz yoktu biz mağdur olduk’ demeye kimsenin lüksü yok. Onun için buradan bir kez daha o duraklarda duran arkadaşlarıma çağrıda bulunuyorum. Lütfen gitsinler yapılmış olan protokole uysunlar veya protokolünü yapsınlar parayı TTK Genel müdürlüğü’ne ödesinler eğer yerlerinde durmak istiyorlarsa. Yarın oradan çıkmak durumda kalırlarsa, nereye gidecekler. Zaten Zonguldak’ta aracınızı çekebileceğiniz bir otopark yok bugünkü mevcut şartlarda. Herhalde oradan çıkınca zannedersem un fabrikasının orada da yer kalmadı artık. Bilemiyorum nasıl bir yer bulunacak nasıl bir çözüm bulunacak onu da bilmiyorum. Onu için konuyu iyi değerlendirip aklı selim esnaf olarak düşünerek ona göre hareket etmek zorundalar”

(HABER-ERCAN DEMİR)

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017