VEKİLLERİMİZİ GEREKSİZ YERE ELEŞTİRİYORLAR

VEKİLLERİMİZİ GEREKSİZ YERE ELEŞTİRİYORLAR
Bu içerik 904 kez okundu.

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ertan Şahin’e başsağlığı dileklerini ileterek açıklamasına başlayan Tosun, hastane yeri ve Halil Posbıyık’ın siyasete dönüşünü değerlendirdi. Vekillere yapılan eleştirilerinde yersiz olduğunu belirten Zeki Tosun; "Belediye Başkanımız Sayın Ertan Şahin’e Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.” Dedi.

 

Bu hafta gündeme gelen Kapuz-Orta Kapuz plajlarının birleştirilme projesi hakkında konuşan Tosun;” Bu bahsedilen yerler Karadeniz sahillerinin en güzel yerleri. Bu bölge Büyük Kapuz bizim de çocukluğumuzun geçtiği yerler. Bu iki yerin güzel bir proje ile birleştirilmesi, birleştirilmese bile ikisinin ayrı ayrı güzel bir şekilde dizayn edilerek halkın hizmetine sunulması bizi çok memnun eder. İnşallah bu proje yetkililer tarafından değerlendirilir ve bizde iktidar partisi olarak desteğimizi veririz.” Dedi.

 

Merkez Atölye’ye yapılması düşünülen hastaneye yönelik açıklamalarda bulunan Tosun, Vekillere gereksiz eleştiri yapılıyor dedi. Tosun açıklamasında;” Hastahane ve hastane yeri bir kere Zonguldak’ın kanayan bir yarasıdır. Biz geldiğimizde bu tabloyu önümüzde gördük. Hastahane inşaatı müteahhittin sıkıntılarında dolayı yapılamadı. Zonguldak halkı yeni hastane yapılamamasından dolayı mevcut hastanemizde de sıkıntı yaşıyorlar. Sayın bakanımızla yaptığımız görüşmelerde yeni bir yer bulunması halinde hastahanenin yapılacağı sözünü almıştık. Sayın Valimizin önderliğinde bakanlıktan gelen yetkililere 4-5 noktada yer gösterdik. Şuanda kesin bir yer yok hali hazırda bu arkadaşlarımız gösterilen yerler ile alakalı çalışma yapıyorlar. Belki bu yerlerin hiçbiri olmaz hastahane eski yerinede yapılabilir. Ama biran önce Zonguldaklıların bu yerlerden birinde karar kılması lazım. Bakanlık bir yere karar verirse el ele verip birlik olup bu hastaneyi şehrimize kazandırmamız lazım. Çoğu ilde biten hastane inşaatları şehrimizde ise yüzde ikilik kısmı tamamlanarak durdu. Sayın vekillere, iktidar partisine bu kadar yüklenmenin de bir anlamı yok şuanda merkez atölye yapılacak veya Meksa’nın olduğu alana yapılacak diye bir şey yok. Vekillerimize gereksiz sitem ediliyor onlarda Zonguldak’a bir şeyler yapmak için uğraşıyorlar.” Dedi.

 

Halil Posbıyık’ın siyasete döneceği açıklamaları ve siyasi partileri açık kapı bırakması üzerine Tosun;” Halil Posbıyık Ereğli’de belediye başkanlığı yapmış bir isimi. Bir defa da milletvekili adayı oldu. Posbıyık daha önce Anavatan Partisindeydi daha sonra ise CHP’ye geçti. Herkesle yemek yerken demek ki bunu söylemeye çalışıyor. Yani her partiye giderim demeye götürüyor. Bu konuda kendi başımıza karar veremeyiz bizim yetkili kurullarımız var. Bize Posbıyık tarafından gelen bir şey yok. Kendisi böyle yapabiliyor olabilir ayrıca siyasi partiler kendisini kabul ettiği sürece siyasetini yapabilir. Sonuçta 25 yıldır siyasetini Ereğli’de yapan bir arkadaşımız. Ben kendisine yolu açık olsun diyorum Posbıyıkla ilgili bir düşüncemiz yok.”dedi.

(HABER:BATUHAN KARAMALAK)

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017