Emekliler TOKİ istiyor

Emekliler TOKİ istiyor
Bu içerik 652 kez okundu.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Memiş, Üzülmez’de yapımına başlana TOKİ konutlarında emekliler olarak kendilerinde yararlanmak istediklerini söyledi.

Memiş yaptığı açıklamada yetkililere TOKİ konutlarından emeklilerinde yararlanması için yardımcı olmasını talep etti.

Memiş, “TOKİ için beklentilerimiz var fakat henüz Zonguldak merkez de yer bulamadık. Vali beye gittim vali beye ittik oradan bir ümidimiz yok. AK parti İlçe Başkanlığına gitti o bizi Belediye Başkanına havale etti. Belediye Başkanına gittik yerimiz yok dedi. Kozlu Belediye Başkanımıza gittik, ümitliydik fakat şimdi hastanede tedavi oluyor. Allah şifa versin başkanımıza. Bekliyoruz. Emeklilere TOKİ yapımlın istiyoruz. Emeklilerimiz kirada oturuyorlar. Emekliler sabırsızlıkta TOKİ’nin kendilerine ev yapmasını istiyorlar Üzülmez’de başlayan TOKİ’nin yüzde 25’ni emeklilere verileceği söyleniyor ve buda bir söylendi. İnşallah doğrudur. Önce oradaki yıkılan ev sahiplerine,  arta kalanlara da emeklilerde tahsis edileceği söyleniyor. Yetkililerden bir an önce bize TOKMİ için el atması ı istiyoruz. Emeklilerin beklentilerine cevap verilsin istiyoruz” diye konuştu.

PROMOSYON YALAN OLDU

Hüseyin Memiş ayrıca 2017’de emekliler olarak hiçte umutlu olmadıklarını söyledi.

Promosyonun yalan olduğunu ve emeklilerin borç batağı içinde olduğunu belirten Hüseyin Memiş, şunları kaydeti: “Promosyonumuz yılan hikayesine döndü. 2017’den hiçbir beklentimiz yok. Çünkü promosyonumuz yılan hikayesine dönüldü. Şubat ayında verileceği söyledi Mart ayına kaldı. Mart’ta da verileceği beli değil. Emeklimiz umutsuz. Alt tarafı emekliler 300-500 lira bir para verilecek o da yılan hikayesine döndü. Emeklilerin yüzde 95 açlık sınırını altında maaş alıyor. Emeklilerimizin yüzde 99’u bankalar borçlu ve büyük bir kısmı da icralık.”

(HABER: ERCAN DEMİR)

toki zonguldak haberleri haber son dakika haberi hüseyin memiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017