TERZİLER TEŞVİK İSTİYOR (Videolu Haber)

TERZİLER TEŞVİK İSTİYOR (Videolu Haber)
Bu içerik 755 kez okundu.

Terziler teşvik istiyor

 

Terziler Odası Başkanı Murat Bahadır,  Zonguldak Esnaf ev sanatkarlar Odaları Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun’u ziyaret etti. Murat Bahadır, terzilik mesleğinin zor durumda olduğunu söyledi. Bahadır, “Terziler olarak biz de teşvik kapsamına alınmak istiyoruz” dedi.

ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun’da, devletin kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri teşvik uyguladığını, terzilik mesleğini de teşvik kapsamına alınması için genel merkez nezdinde girişimlerde bulunacağını söyledi.

Muharrem Coşkun, “Şu anda Zonguldak’ta can çekişen meslek dalları arasında Terzilik mesleği bulunuyor ve bu konuda zaman zaman başkanımla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu konuda bir çalışmamız var ve önümüzde ki günlerde konuyu netleştirdikten sora sayın başkanım size açıklama yapacak. Anlaşmalarımızı yaptıktan sayın başkanım konuyu size açıklar. Zonguldak’ta terzilerin daha yaşanabilir, ailesini rahat geçindirebilecek ve onalar gelir getirebilecek ek işler peşindeyiz. Terzilik mesleğini yaşamasa için bazı anlaşmalar yapacağız. Devletin kaybolan mesleklere teşvik var. Terzilik mesleğinin de teşvik kapsamında alınması için genel merkez nezdinde çalışmalara başlayacağız. Terzilik mesleğini kaybolmaya yüz tutmuş meslek dalarının içine sokmak için çalışacağız. Devletimizin kaybolmaya yüz tutmuş meslek dallarına bir takım teşvikleri var. O teşviklerden yararlanması gerekiyor. 5685 sayılı perakende yasası kapsamı içindede AVM’lerde kaybolmaya yüz tutmuş meslek dallarına yüzde 3’lük bir kota var. Yani bu kotadan da yararlanması konusunda sıkıntı var. Yani kanun çıktı ama uygulamada sıkıntılarımız var. Bunlarında AVM’lmerde rayiç bedelin dörte bir fiyatına yer gösterilip o arkadaşların orada çalıştırılması sağlanması gerekiyor. Terzilik mesleğini kurtarmak için gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Bu konuda ne yapabiliriz onum çabası içerisindeyiz”dedi

(HABER: ERCAN DEMİR)

muharrem coşkun zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017