“TARİHİ BERABER YAZACAĞIZ”

“TARİHİ BERABER YAZACAĞIZ”
Bu içerik 1227 kez okundu.

AK Parti Ocak ayı Kilimli İlçe Danışma Toplantısı yapıldı. Toplantıda partililere hitap eden İlçe başkanı Mahmut Kanberoğlu, “Nisan’da yapılacak olan referandum da tarihi beraber yazacağız” dedi

 

AK Parti Ocak ayı Kilimli İlçe Danışma Toplantısı Cumartesi günü yapıldı.

Parti teşkilatımda yapılan toplantıya. İl başkanı Zeki Tosun, Belediye Başkanı Burhan sezgin, İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve üyeleri ile çok sayıda partili topluğu katıldı.

AK Parti Ocak ayı Kilimli İlçe Danışma Toplantımızda açılış konuşmasını Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu yaptı.

Konuşmasında partilimler seslenerek “Referandumda tarihi birlikte yazacağız” diyen Kanberoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Öncelikle Allah’ın Rahmeti selameti ve selamı üstünüze olsun. Değerli yol arkadaşlarım, bu kış gününde Ocak ayı ilçe danışma meclisine hoş geldiniz diyorum. Bilindiği üzere Ülkemizin gündemi yeni anayasa ve Nisan ayında yapılacak olan referandumdur. Hiç şüphesiz yeni anayasadır. AK Parti ailesi olarak 2001 yılında çıkmış olduğumuz bu yolda memlekete tapuları yıkmak için çok mücadele verdik. 2010 yılında yapılan referandumla vesayet sistemine tamda dizginlediğimizi sandığımız dönemde yargı darbesiyle karşı karşıla kaldık. Yine akabinde Mit tırların durdurulması, 17-25 Aralık operasyonların yaşadık. Yetmezmiş gibi dış mihrakların ülkemiz içinde ki kolu PKK, azgın dişini tekrar göstermeye başladı. Ve en sonunda hain fetö örgütün 15 Temmuz’da ülkemize yaşattıkları apaçık beraber gördük. Bedel ödedik milletçe. 247 cana mal oldu. Bu yaşananlardan sora anladık ki 2013, 2053, 2071 hedeflerinde güçlü Türkiye yolunda mevcut sitem yetersiz kalmaktadır. Yeni anayasa ile amaç devlete çift baylılığı ortadan kaldırmak, güçsüz koalisyon hükümetlerine son vermek., değerli yol arkadaşlarım hatırlarsınız biraz geçmişe baktığımızda Turgut Özal Cumhurbaşkanı, Mesut Yılmaz’da onun partisinden başbakan, sorunlar yaşamıştı. Yine geriye baktığımız zaman Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı birinci parti çıkmış Refah Partisi, Necmettin Erbakan’a hükümeti kurma yetkisi vermedi. Millettin iradesini görmezden geldi. Ve bugün AK Parti Kilimli İlçe başkanlığı olarak ateşli Gençlerimiz hazır, cefakar hanımları hazır. Sandıklarımız hazır. İnşallah Tarihi Beraber yazmak istiyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile toplantımız hayırlara vesile olmasını diliyorum hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum”

Danışma Meclisinde ardından sırasıyla, Ocak ayı faaliyet raporunu ana kademe yönetim kurulu üyesi Bekir Aydın yaptı, Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Ocak ayı faaliyet raporunu Reva Aydın okudu, Gençlik Kolları faaliyet raporunu yönetim kurulu üyesi Hülya Ekmekci yaptı, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, İl Genel Meclis Üyesi Ramazan Taşdemir ve son olarak İl Başkanı Zeki Tosun konuşma yaptıktan sora meclis sona erdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017