Avcıların yaraladığı baykuş tedavi edilip yeniden doğaya salındı

Avcıların yaraladığı baykuş tedavi edilip yeniden doğaya salındı
Bu içerik 1227 kez okundu.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde avcılar tarafından yaralanan ve vatandaşlar tarafından bulunarak veterinerde tedavi edilen baykuş yeniden doğaya salındı. 
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Balı Mahallesi yakınlarında ki ormanlık alanda avcılar tarafından vurulduğu tahmin edilen yaralı Baykuş vatandaşlar tarafından bulunarak veterinere getirildi. Veteriner hekim Hüseyin Demircan tarafından yaklaşık 1,5 ay boyunca tedavi edilen baykuş iyileşince yeniden doğaya salındı. Kendilerine getirildiğinde kanadı kırık olan baykuşu ameliyata aldıklarını ve tedavi ettiklerini anlatan Veteriner Hekim Demircan, hayvanseverlere teşekkür etti. Demircan gazetecilere yaptığı açıklamada “Bu Baykuş'umuz yaklaşık 1,5 ay önce Balı köyünden bir hayvan severimiz bizi aradı. Baykuş'u bulduklarını ve kanadının kırık olduğunu söyledi. Kuşu hayvan severimizden teslim aldık. Röntgeni çektiğimizde Kanadında kırık olduğunu tespit ettik" dedi.
Veteriner Hekim Hakan Türkoğlu ise kanadı kırılan baykuşa platin taktıklarını anlattı. Türkoğlu, yaralı baykuşun tedavi sürecine ilişkin olarak şu bilgileri verdi: “Kuşumuz peçeli Baykuş. Muhtemelen yavruluktan olgunluğa geçiş döneminde. Kanadında saçma ve ateşli silah yaralanmasına bağlı kırık tespit ettik. Çekilen röntgenlerde 3 parça kırık tespit ettik. 3 gün sonra ameliyata aldık. Kanadına platin taktık. Bu süre zarfında bizim misafirimiz oldu. Klinikte kaldı. İyileştikten sonra kanadından platini çıkarttık. Şu anda uçabilecek duruma geldi.”
Tedavi edilerek yeniden doğaya salınan baykuş uçarak gözden kaybolurken, Veteriner Hekim Hüseyin Demircan, kendileri için en mutlu anın iyileştirdikleri bir hayvanın yeniden doğasına kavuşturmak olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017