Muhalefete sert çıktı... Neresi diktatörlük...

Muhalefete sert çıktı... Neresi diktatörlük...
Bu içerik 555 kez okundu.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından 2017 yılı Ocak ayı İlçe Divan Kurulu toplantısı yapıldı.AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Kemal Karaca’nın Divan Başkanlığı’nı yaptığı toplantıya AK Parti Zonguldak milletvekili Hüseyin Özbakır, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, partisinin eski ilçe başkanları ve kademe başkanları ile bazı partililer katıldı.

"SEÇİMLERDE DEĞİL,HER ZAMAN GELİYORUM"

 

 

Seçmenlerin kendilerine yönelik olarak ‘Seçimden seçime geliyorsunuz’ şeklindeki eleştirilerine yanıt veren AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ise meclisteki yoğun çalışmalardan dolayı seçim bölgesine gelemediklerini anlattı. Özbakır, “Bazı gittiğim yerlerde bize ‘Seçim zamanı geliyorsunuz’ diye söylüyorlar. Referandum zamanında geliyorsunuz, onun dışında gelmiyorsunuz. Geçenlerde ben bir caddede dolaştım. O zaman seçim falanda yoktu, onlarında hoşuna gitti. Onlara şunu anlattım; “meclisin çalıştığı dönemlerde bizlerin sizin yanınıza gelme şansımız yok”. Sebebi de o meclisin çalışabilmesi için bizim 184 kişi en az orada olmamız lazım. Muhalefet 134 kişi, 4’e ayrılıyorlar, onlara 34 kişi yetiyor. Eleştirme, yoklama başka bir şey yaptıkları yok. Ama siz bize her zaman ulaşıyorsunuz. Telefonlarımız her zaman açık. ‘Sadece seçim zamanlarında geliyorsunuz’ lafını ben sevmiyorum” dedi:

 

"HDP İLE CHP İŞBİRLİĞİNDE KARŞI ÇIKIYOR"

Yeni anayasa değişikliğini öngören maddelerin mecliste görüşülmesi sırasında HDP ile CHP’nin iş birliği halinde karşı çıktığını ifade eden Özbakır, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ise teşekkür etti. Özbakır, ''Aralık ayında yoğun geçen bütçe çalışmalarının ardından Anayasa değişikliği teklifi geldi. MHP Genel başkanına teşekkür ediyorum. Gerçekten yanımızda durdu. HDP ile CHP iş birliği halinde bu olaya hep karşı çıktı. Muhalefetin bizi eleştirdiği en büyük konu “Rejim değişiyor, diktatörlük geliyor.” Ülkemizin düşmanları içerden ve dışardan ülkemizi batırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bunu kesinlikle başaramayacaklar. Bu tasarıyı biz MHP ile birlikte hazırladık. Burada yasama ve yürütmeyi ayırıp, dikkat edin rejimi değiştirmiyoruz; sadece hükumet sistemini değiştiriyoruz. Burada diktatörlükte yok. Bu gün Tayyip Bey var, yarın bir başkası da olabilir. Gelen seçimle gelecek. Halk icraata bakacak, beğeniyorsa bir daha seçecek, beğenmiyorsa seçmeyecek, başka birisi gelecek. Burada son söz milletindir. Mecliste yaşananları izlediniz; önce kürsünün etrafını çevirip kürsüyü devirdiler. Sonra Genel Başkan Yardımcımız Fatih beye yaptıklarını beliyorsunuz. Muhammet Balta’nın ayağını ısırdılar. Her oylamada heyecan yaşıyoruz; acaba bu sefer ne filim çevirecekler? Oy kullanma kabininde oylamayı geciktirmek için 18 dakika kalan var içeride. Bunlar çocukça işler. Çok sabır gösterdik, bunların hepsini aştık” ifadelerini kullandı.
“Halkımız beğenmediği kişiyi cumhurbaşkanı seçmez”
Anayasa değişikliği paketinde yer alan maddelerle ilgili olarak ta bilgi veren Özbakır şunları söyledi: “Muhalefet belki hükumet sisteminin değişmesine karşı çıkabilir. Çünkü belki de bir daha hiç hükumete giremeyecekler. Ama 18 yaşında milletvekili seçilmeye de, milletvekili sayısının 550’den 600’e çıkarılmasına da karşı çıkıyorlar. Yargının bağımsız olmasının yanında, tarafsız olmasında ne sakıncası var? HSYK’nın yapısı değişti, askeri mahkemeler kaldırıldı. Cumhurbaşkanına kararname çıkartma yetkisi verildi. Bu kararnameler sadece idari konularda olacak. Bakanlıklar konusunda ve atamalar konusunda yetki veriyor. Meclis yürütmeden ayrı olarak sadece yasa çıkaracak. Cumhurbaşkanına siyasi konular, temel hak ve hürriyetlerle ilgili kararname çıkarma yetkisi verilmedi. Meclis Cumhurbaşkanını düşürebiliyor, Cumhurbaşkanı meclisi fesih edebiliyor. Ama birinden biri bunu yaptığında ikisi birden seçime gidiyor. Karşılıklı dengeler konuluyor. Zaten bu sistem MHP ile anlaşılarak yapıldı. Bunları halkımıza iyi anlatmamız lazım. Artık 1, 2, 3. Vitesle değil de 5. Vitesle gideceğiz. Kararlar seri alınacak ve seri uygulanacak. Eğer halkımız Cumhurbaşkanını beğenmezse bir sonraki seçimde değiştirir. Bunun neresi diktatörlük? Zaten gelen iki dönem, en fazla 10 sene yapabilecek. Şu gelebilir, bu gelebilir diye yorumlar var. Merak etmeyin bizim insanımız kötü insanı seçmez. Seçimini yapar, layık olanı oraya getirir. Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Uzun bir süre sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.”
Milletvekili Özbakır, son olarak taşeronlarla ilgili yasanın referandum oylamasına kadar çıkamayacağını ancak üzerinde çalışıldığını ve mutlaka çıkartılacağını belirtirken, maden şehidi aileleri ilgili yasanın ise son bahara doğru ele alınacağını vurguladı.Özbakır’ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.
 

HÜSEYİN ÖZBKAIR AK PARTİ ZONGULDKA HABERLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017