7 ŞUBAT’TAN İTİBAREN SAHAYA İNİYORUZ(TIKLA İZLE)

7 ŞUBAT’TAN İTİBAREN SAHAYA İNİYORUZ(TIKLA İZLE)
Bu içerik 971 kez okundu.

“7 ŞUBAT’TAN İTİBAREN SAHAYA İNİYORUZ”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Ankara’da yapılan İl Başkanları toplantısını değerlendirdi.

 

AK Parti Zonguldak İl başkanı Zeki Tosun, Ankara’da Başbakan Binali Yıldırım’ında katıldığı ve iki gün süren İl başkanları toplantısını değerlendirdi.

Toplantıda ilk gün Başbakan Binali Yıldırım’ın hitap ettiğini ikinci gün ise Teşkilat başkanı Mustafa Ataç’ın il başkanı ile bir araya gelerek teşkilat çalışmaların görüştüklerini belirtti.

Zeki Tosun toplantıda gündemin anayasa değişikliği olduğunu belirterek, 7 Şubat tarihinde itibaren sahaya ineceklerini ve referandum ile ilgili çalışmalara karar vereceklerini belirterek şunları söyledi:

TEŞKİLATLARIMIZ REFERANDUMA HAZIR

“Bu hafta içinde il başkanları toplantımıza katıldık, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve İl genel meclisi başkanımız ile beraber. İlk günkü toplantımız sayın başbakanımız ile oldu. Başbakanımız ile günlük konuları ve artı referandum, anayasa değişikliği ile ilgili süreçten bahsedildi. Onunla ilgili bize bazı bilgeler aktarıldı. Sürecin nasıl işleyeceği, teşkilatların ne yapacağı, ne yapmayacağı ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. İkinci günde sayın teşkilat başkanımızla yalnızca il başkanlarımızın katılmış olduğu bir toplantı yaptık. Bu toplantıda ilk konumuz teşkilatların çalışmalarıyla ilgiliydi, Onlarla ilgili 81 ilde Sayın Başkanımız Mustafa Ataç bize bilgiler aktardı. Daha sora müzakere şeklinde toplantımız devam etti. Yine o gün Mustafa Beyle ilgili yaptığımız toplantıda da referandum ve anayasa değişikliği sürecinde teşkilatların ne yapacağı, görevleri nedir nasıl bir çalışma izlenecek onunla ilgili bize bazı bilgiler verdi. Sayın Cumhurbaşkanımıza imzaya sunulacak ve ondan sora da çalışmalarımız Zonguldak’ta ve ilçelerimizde hızlı bir şekilde başlayacak. Referandum çalışmalarını nasıl yapılacağı ve teknik konular üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu il başkanlarımı ile beraber. Çok verimli bir toplantı oldu. Bugünde yani teşkilatların hem referanduma hazırlanırken hem de teşkilat çalışmalarının devamı konusunda bir karar çıktı. Biz teşkilatların hazır olduğunu sayın başkanımız Mustafa Ataç’a ilettik. O da yinede mahalle, ilçe ve normal toplantıların düzenli bir şekilde yapılacağını diğer zamanlarda anayasa değişikliği için sahalarda olacağımızı o şekilde karalaştırdık. İnşallah imzadan sonra sahaya çıkacağız. Sahaya 7 Şubat’tan sonra düşünüyoruz. Şubat ayının ikinci hatasından başlıyoruz. O tarihle birlikte medyalarda olacağız”

 

ÜNAL DEMİRTAŞ’A ZEKİ TOSUN’DAN SERT TEPKİ

Ünlü sanatçı Murat Boz’un anayasa değişikliğine evet oyu vereceğini açıklaması sonrasında CHP Milletvekili Ünal Demirtaş’ın hayırsız evlat şeklindeki eleştirisine sert tepki gösteren Zeki tosun, “Evet oyu verebilir ve buna kimse karışamaz” dedi.

Tosun, “Yanlış bir yaklaşım Ünal Demirtaş’ın o şekilde konuşması. İnsanlar evet te diyecek hayır da diyecek. Biz kimseye hayır deni diye bir laf söyleme prensibimiz yok. Öyle bir şeyi katiyetle düşünmüyoruz. İnsanlar hür iradesiyle gelecekler anayasa değişikliğine evet veya hayır diyecekler. Onu için ben bunu yanlış buluyorum. Murat Boz kardeşimiz böyle bir şey dediyse evet dediyse bunu takdirle karşılamak lazım. Diğerleri de hayır diyebilir. Onun için sayın vekilin bu şekilde konuşması yanlış olmuş” şeklinde konuştu.

 

SAADET PARTİSİ TABANINDA EVET DİYECEKLERDE VARDIR..

Saadet Partisi’ni anayasa değişikliğinde hayır oyu kullanacak olmasını değerlendiren Zeki tosun, “Merhum Erbakan hoca başkanlık sistemini istiyordu. Tabanda evet oyu verecek olanlar vardır” diye konuştu.

Tosun şunları söyledi:

“Saadet Partisi hayır oyu kullanacakları söyledi. Bizim de rahmetli Erbakan hocamızın fikirlerinin ne olduğu bizde biliyoruz. Alparslan Türkeş’in biliyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu’nun biliyoruz, Süleyman Demirel’in biliyoruz. Merhum Turgut Özal’ın biliyoruz. Bunların o zamanlar bile bu sistemden yana tavır aldılar bunu yapmaya çalıştılar fakat başaramadılar. İnşallah bu anayasa değişikliği ile beraber biz bunu 2007’de yarım kalan işi 2017’de 10 yıl sonda tamamlamış olacağız. Bu da ülkemizin refahı ve gelişmesi için önümüzde ki artık hiçbir engel kalmayacak. Ülkemiz artık referandumdan sonra daha güzel günler bekleyecek. Onların hayır demesi olabilir ama içlerinde hayır derler ama tabanlarında evet diyecekler de vardır. Biz kimsenin hayırına bir şey demiyoruz. Biz yolumuza bakıyoruz. Biz bu değişikliği halkıma güzel bir şekilde anlatıp konuları evet oylarının yüksek bir orada çıkması için çalışacağız”

(HABER-ERCAN DEMİR)


(HABER-ERCAN DEMİR)

son dakika zonguldak haberleri zeki tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017