“ZONGULDAK BELEDİYESİ HALKI SOYUYOR"

“ZONGULDAK BELEDİYESİ HALKI SOYUYOR
Bu içerik 998 kez okundu.

“ZONGULDAK BELEDİYESİ HALKI SOYUYOR"

AK Parti Merkez İlçe Ocak Ayı Danışma Meclisi toplandı. Toplantıda konuşan Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Zonguldak Belediyesi’ni sert sözlerle eleştirdi. Karaduman, “Bu yıl inşallah üzülmez ve üzülmez 2 tünellerimiz hayata geçiyor. Zonguldak-Devrek arasındaki çalışmalar tamamlandı ama sıcak asfalt çalışması başlayacak. Sapça tünelimiz bu yıl hayata geçiyor” dedi

 

AK Parti merkez İlçe Başkanlığı’nın Ocak Ayı Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve yönetim kurul üyeleri, belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili topluğu katıldı.

İl başkanı zeki tosun Kilimli’de ki İlçe danışma kurulu toplantısının ardından merkez ilçe danışma meclisi toplantısına geç katılmak zorunda katıldı.

Toplantını divan başkanlığını ise Nazmi Şahin yaptı.

Toplantıda konuşma yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman konuşma yaptı.

Karaduman konuşmasında Zonguldak’taki yatırımları anlatı ve yatırımların tamamlanacağını söyledi.

Konuşmasında Zonguldak belediyesi’ni eleştiren Metin Karaduman, katı atık bedelleriyle birlikte halkın cebindeki parasına göz dikildiğini söyledi.

Referandum konusunda da sahaya ineceklerine ve referanduma hazır olduklarını belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman şunları söyledi:

REFERANDUMA HAZIRIZ

Biliyoruz ki son zamanlarda mecliste ki gündemde anayasa değişiklikleri meclisten geçti. Önümüzde muhtemelen cumhurbaşkanımızın kararıyla bir referandum var. Referandumda anayasadaki 18 maddelik değişiklik halkımızın huzuruna gelecek. Biz her zaman AK Parti olarak seçimlere hazır olan bir partiyiz. Bizim bir şiarımız var. bir seçim bitiği zaman diğer seçimin hazırlıklara başlar ve AK parti teşkilatları bu seçime hazır bir şekilde dimdik ayakta olur. Merkez ilçe teşkilatımızda hamd olsun önümüzdeki yapılacak muhtemel referanduma dört dörtlük bir şekilde hazırlanmış, sandık kurularını hazırlamış, yarı seçim olsa hep birlikte sandığa sahip çıkacak şekilde bu çalışmaları düzenlemiş ve yapılacak olan seçimde hazırlıklarını bitiriştir. Teşkilat bünyesinde tabiî ki bizim yatımız çalışmalar sadece bunlar değil. Haftalık olarak ilçe toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Her ay mahalle danışma meclis toplantılarımızı gerçekleştirerek mahallede de ve beldelerde danışma meclisi toplantılarımız gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılarda yaptığımız çalışmaları sizlerle beraber istişare ediyoruz”

AMACIMIZ VE HEDEFİMİZİ ZONGULDAK’TA EN İYİ HİZMETİ EN HIZLI BİR ŞEKİLDE TAŞIMAKTIR

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, amaçlarını Zonguldak’a en iyi hizmeti en hızlı şekilde taşımak olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Amacımız ve hedefimizi Zonguldak’ta en iyi hizmeti en hızlı bir şekilde taşımaktır

Bu ne ise hep birlikte bu köprüyü oluşturup Zonguldak’ta ki vatandaşlarıma o hizmeti hızlı bir şekilde ulaştırmanın gayreti ve mücadelesi içerisindeyiz. O anlamda teşkilat mensuplarımızı canı gönülden teşekkür ediyorum. Teşkilatçılığın ne kadar zor olduğunu, teşkilatçılığın bir gönül esasına bağlı olduğunu hepimiz biliyoruz. 15 yıldır AK Parti hükümetleri döneminde yapılan her seçim de AK Parti oylarını artırmıştır. Bunlar hem teşkilatımızın çalışması hem de milletimizle olan ilişkilerimizde doğan sonuçlardır. Milletimiz AK Parti teşkilatlarına ve AK Parti hükümetlerine güveniyor. Bu anlamda bizde milletimize hizmet yapabilmek için her türlü çalışmayı onlarla istişare edip gerek Zonguldak’ta gerek farklı ilçelerimizde bu hizmetleri hem vatandaşlarımıza anlatmak hem de bu hizmetleri vatandaşlarımızın kullanımına sunmak için gerek merkez ilçe başkanlığımızı, gerek il başkanlığımız, gerekse milletvekillerimiz Ankara’da mecliste bu çalışmaların takipçisi ve mücadele izinde. Bizler burada köprü oluşturuyoruz Zonguldak’ta. Zonguldak’ta yapılacak her türlü hizmete eğer sizlerin ve bizlerin bir parmağı varsa en büyük mutluluk teşkilatlar için bu olduğudur düşünüyorum. Bu anlarda yapılan çalışmalarda teşkilatlarda performans sistemi adı altında bizim AK Parti genel merkezimizden tüm ilçelerimiz ve iller izleniyor. Yani biz her hani ise bir mahallede yaptığımız çalışmayı genel merkezde teşkilat başkanımız görebiliyor. Ya da her hangi bir belde yaptığımız çalışmayı teşkilat başkanlığımız görebiliyor. Bu şu anlama geliyor. AK Parti gerçekten kurumsal bir parti niteliğini taşıyor. Ve kurumsal bir parti oluşmuş ve millete hizmet için her türlü mücadeleye, her türlü imkanı kullanarak organize olup vatandaşlarımıza olan ilişkilerimizin nasıl olduğunu hep birlikte ortaya koymuş oluyoruz.

ZONGULDAK’IN ÇARPIK YAPILAŞMASI VAR

Zonguldak’ta çarpık yapılaşma olduğunu belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, şunları söyledi:

“Zonguldak’ta tabi yapılan bir çok hizmetler var. Hükümetimiz tarafından. Geçtiğimiz günlerde Üzülmez Projesi adı altında Çınartepe ve Baştarla bölgesinde TOKİ’nin planladığı TTK ile ortak projesine, 766 konutluk TOKİ projesini temenni atıldı. Bizlere teşkilat olarak oradaki çalışmaları incelemek üzere arkadaşlarımızla beraber bu programa katıldık ve Zonguldak’a hakikaten, gerçekten güzel olan Zonguldak’ın incisi olan bir proje Zonguldak’ta hayata geçiyor. Bunu niçin söylüyorum, Zonguldak’ın çarpık bir yapılaşması var. Zonguldak’ın yüzde 75’i tapusuz olan bir şehirde sokaklara girdiğimiz zaman inanı itfaiye giremeyecek, ambulans giremeyecek sokaklarımız var. TOKİ projesi diğer mahallelerde yapılacak projeleri de önün açığını düşünüyorum. Burada 766 konut alt ve üst yapısı, otopark sorunu çözülmüş olduğu. yeşil alanın daha fazla olduğu, yaşam standartların daha yüksek olduğu bir proje ve inşallah diğer mahallerde de örnek olur diyorum”

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE İLGİLİ ZONGULDAK BELEDİYESİ TARAFINDAN HİÇ BİR ADIM ATILMADI

Zonguldak Belediyes’ni kentsel dönüşüm ilgili hiçbir adım atmamakla eleyştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, şunları kaydetti:

“Kentsel dönüşümle ilgili Zonguldak belediyesi tarafından hiçbir adım atılmadı

19 tane var merkezde ve şu anda bu proje iki mahallemizde oluşuyor. Geri kalan 17 mahallemizde de bu projeleri gerçekleştirip Zonguldak’ın artık bu yapısal düzenin değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Burada sadece TOKİ projesi olara değil Zonguldak Belediyesi’nin de bu anlamda kentsel dönüşümü başlatması gerekiyor. Kentsel dönüşüm hükümetimiz tarafından çıkartılmış bir yasadır. Bunu amacı ömrünü doldurmuş binaların ya da çarpık yapılaşma varsa bu yasadan faydalanarak şehri güzelleştirmek ve insanlarımızın yaşayacağı ortamların standartını artırarak, sosyal donatılarını arttırarak hem çocuklarımızın güzel bir yaşam sürmesi. Hemde şehrimizin güzelleşmesi anlamında çok önemi arz ediyor. Ama Zonguldak’a baktığımız zaman bu anlamda kentsel dönüşüm ile ilgili Zonguldak Belediyesi tarafından hiçbir adım atılmadı. Bunu gerekçelerini biz daha önceki yaptığımız toplantılarda değişik platformlarda dile getirdik. B:iz bunu dile getirdiğimiz zaman Zonguldak belediyesi bununla ilgili çalışmayı başlattılar, Ve inanıyorum ki umut ediyorum ki istese bunu Zonguldak Belediyesi, Zonguldak’ta kentsel dönüşüm ile ilgili bir adım atılmış olacaktı. Ama biz milletimizin adına buradan tekrar sesleniyoruz. Zonguldak’ta artık kentsel dönüşümün başlaması gerekiyor. Zonguldak’taki artık yaşam standartının yükselmesi gerekiyor. Bu anlamda Zonguldak belediyesi bu çalışmaları ciddi anlamda üzerine düşüp hayata geçirilmesi noktasında da adım atması lazım”

ZONGULDAK, BARTIN, KARABÜK VE KASTAMONU’DA TAPU İLE İLGİLİ PARSEL ÇALIŞMALARI BAYLAYACAK

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman tapu konusunda müjdeli haberler vererek şunları ifade etti:

“Değerli arkadaşlar Zonguldak gerçekten yeşiliyle doğasıyla gerçekten çok güzel bir şehrimizdir. Bizler bu şehirde yaşarken bu şehrin imkanlarını hep birlikte kullanmamız gerekiyor. Bu şehirdeki yaşam stantdartların yükseltmemiz gerekiyor. Biraz önce bahsettiğim konu yüzde 75 Zonguldak’ın tapusuz olduğunda bahsetmiştim. Ve gittiğimiz mahallelerde yaptığımız toplantılarda en çok gündem maddelerinden bir tanesi de mülkiyetle alakalı. Biliyorsunuz 7 Haziran seçimlerinden önce hükümetimiz tarafından AK Parti tarafından mecliste mülkiyet kanunu adı altında bir yasa geçti. Burada hükümetimiz ve milletvekillerimizin çok büyük bir katkısı var ve bu yasa en çok Zonguldak’ı ilgilendiriyor. Zonguldak’ın yüzde 75’intapusuz olduğunu ve hazine arazisi üzerinde olduğunu düşünürsek, tüm Zonguldak artık bundan tapu alacağı anlamına geldiğini de düşünebiliriz. Bu anlamda yasa geçtikten sora bizlerde bunu takipçisi olarak bu yasanın artık yürürlüğe, yani ilk adımı olan tapu alma konusunda Zonguldak ilinde gerçekleşmesiyle alakalı bu konun takipçisi olduk. Ve önümüzdeki günlerde kadastro müdürlüğümüzün Zonguldak’ın tüm illerinde sadece Zonguldak’ı kapsamıyor, Kastamonu, Bartın ve Karabük illerini de kapsıyor, tüm bu havzada, yani kömür havzasında artık tapu ile ilgili parsel çalışmaları başlayacak. Hem Milli Emlak tarafından hem de Kadastro Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek bir proje. Bu konun biraz önce bahsettiğim gibi en çok bizim Zonguldak merkezi ilgilendiriyor. Ereğli ve Alaplı’da bu kanundan faydalanacak ve diğer illerimizde bundan faydalanacak. Bunu hayat geçmesi noktasında önümüzdeki günlerde yapılacak ihaleden sonra tüm mahallelerimizde parsel çalışması yapılacak. Biz bu konuyla ilgili önümüzdeki ünlerde geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştireceğiz. Hem kamuoyunu bilgilendirmek açısında ve hem de bu kanunun hazine arazisi üzerinden hak sahiplerini nasıl faydalanacağı ile ilgili bir bilgi paylaşımlı yapacağız. Bu gerçekten hükümetimizin, Zonguldak için yaptığı en büyük çalışmalardan bir tanesi. Bir çok çalışmalara var diğer ilçelerimizde. Ben bu konumlara çok değinmeyeceğim”

BU YIL ÜZÜLMEZ VE ÜZÜLMEZ 2 TÜNELLERİMİZ İLE SAPÇA TÜNELİMİZ BU YIL HAYATA GEÇİYOR. ZONGULDAK-DEVREK ARASINDAKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI VE SICAK ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLAYACAK.

Tünellerin bu yıl hizmete açılacağı müjdesini veren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Karayolları ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Daha öncede bahsetmiştik 2017 yılı Zonguldak’ta karayolları açısından çok sevindirici geçeceğini. Daha önce gerek hava şartlarından olsun, gerek yüklenici firmalardan kaynaklana sıkıntılardan dolayı Zonguldak’ta hem tünellerimiz hemde Ankara ve İstanbul yönünde duble yol çalışmalarımızda aksamalar oldu. Ama bu yıl inşallah Üzülmez ve Üzülmez 2 tünellerimiz hayata geçiyor. Zonguldak halkını ve Zonguldak’a gelmek isteyenlerin hizmetine girmiş olacak. Sapça tünelimiz bu yıl içinde inşallah hayat geçiyor. Orası da tamamlanmış olacak. Mithatpaşa tünelinde ki çalışmalarımız devam ediyor. Karayolları duble yol çalışmasında Zonguldak-Devrek arasındaki çalışmalar tamamlandı ama sıcak asfalt çalışması başlayacak. Onunda geçtiğimiz günlere ihalesi yapılmıştı. İnşallah önümüzde ki günlerde sıcak asfalt ile ilgilide Devrek-Zonguldak arasında ki duble yol çalışması da başlamış olacak sıcak asfalt olarak. Bunları hem teşkilatımız olarak hem de milletvekillerimiz aracılığıyla bakanlıklardan ve kamu kurumlarımızdan bu hizmetlerimizi takip ediyoruz”

KATI ATIK BEDELİ İLE HALKIIZ SOYULUYOR. ZONGULDAK BELEDİYESİ BU ANLAMADA VATANDAŞIN CEBİNDEKİ PARAYI NASIL ALABİLECEĞİM DİYE DEĞİL VATANDAŞIN CEBİNDEKİ PARAYI NASIL KORUYACAĞIM AÇISINDAN BAKMASI GEREKİYOR

Zonguldak Belediyesi’ni katı atık bedeliyle halkı soyduğunu belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, şunları söyledi:

“Zonguldak belediye ile alakalı daha önceden gündeme getirdiğimiz katı atık ile ilgili sıkıtılar vatandaşlarımız tarafından bizler iletildi. Bizler bu konuşla ilgili Zonguldak belediye meclis grubumuzda yaptığımız istişarelerde bu konuyu milletimizin adına takip etmek için bir yol haritası çizdik. Bizim grup başkanımız Abdullah Karagüzel ve belediye meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte bunu geçtiğimiz ay ki toplantı da gündeme getirdiler. Burada ki gündem maddesi milletimizin Zonguldak halkının cebinden soyulan paralarla alakalı değerli arkadaşlar. Burada yapılan uygulama katı atık ile alakalı biz bunu basın açıklamasıyla kamuoyu ile paylaştık ve bu konunu sonuna katar takipçisi olacağımızı beyan etik. Gerek belediye meclis üyemsi arkadaşlarımız gerek teşkilatımız bu konunun takipçisiyiz. Burada ki fiyat uygulamaları tamamen belediyenin vatandaşın cebindeki parayı nasıl alabiliriz ile alakalı bir çalışma. Bununla ilgili yaptığımız girişimler şu anda Zonguldak belediyesi tarafından bu fiyatlamanın tekrar yerinde incelenerek tekrar bir kontrol edilmesi noktasına geldi. Bizim temennimiz şu. Zonguldak’ta yaşanan halkımızı ve bu imkanlardan yaralanacak vatandaşlarımızın ikametgahları beli. Biz bunu tüm Zonguldak’a yayarak buradaki fiyatlamaları düzenleyebiliriz. Yani bir ticarethaneden, bir başka ticarethaneden 2 bin lira veya diğer ticarethanelerden 5 bin lira, ya da her hangi bir konuttan 5 lira 10 lira gibi böyle fahiş fiyatları koyarak bir rakam ortaya koyarsanız bir dengesizlik oluşuyor. Şimdi size birsiniz bu katı atık ile ilgili fiyatlama konutlarda su parasıyla ile birlikte geliyor. Ticarethanelerde ekstra geliyor. Ve bununla ilgili ticarethane sahibi bu fiyatın fahiş bir fiyat artışı olduğuyla alakalı mahkemeye verenler var. Biz bu konulara bir düzenleme getirilmesi ve bu fiyatın minimuma indirilmesi içinde gayret içindeyiz. Ve inşallah Zonguldak belediyesi bu anlamada vatandaşın cebindeki parayı nasıl alabileceğim diye değil vatandaşın cebindeki parayı nasıl koruyacağım açısından bakması gerekiyor. Eğer bu açıdan bakılmaz ise Zonguldak’ta halka hizmet değil halka eziyet edilmiş olur. Halka zulüm etmiş oluruz. Halka zulüm değil hizmet için bu makamlardasınız. Bu anlamda bu konu takipçisiyiz. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımız konuyu yatkından takip ediyorlar Bu fiyatlama konumun tekrar elden geçirilmesi konusunda bu girişimlerimizin inşallah vatandaşımızın lehine sonuçlandırılması için mücadelemizi de göstereceğiz”

REFERANDUMDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR BİZİM GELECEK YARINLARIMIZI BELİRLEYECEK

Referanduma yapacakları çalışmaların Türkiye’nin yarınlarını belirleyeceğini belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman. Sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Referandumda yapacağımız çalışmalar bizim gelecek yarınlarımızı belirleyecek. Şu anda 15 yılık AK Parti hükümetinde istikrar yaşıyoruz tek başına hükümet olduğu için. Türkiye’de her alanda kalkınma ve büyüme var. Tüm bakanlıklarımızın yaptığı çalışmalarla milletimiz gurur duyuyor ve gurur duyduğu için AK Parti’mizin oyu her seçimde artıyor. Bu referandum Türkiye açısından bir kabuk değiştirme olacak. Bununla ilgili önümüzde ki günlerde hem eğitim toplantısı ve hem de seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunacağız. İnşallah Türkiye’miz açısından bu anayasa değişikliği hayırlı olacak diyorum. Toplantımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

BAŞKAN UZUN, HASTANENE ELVANPAZARCIK’A YÜPILMASINI İSTEDİ

Ardından ise Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun konuşma yaptı. Konuşmasında Zonguldak’a yağmur yağarken Elvanpazarcık’a kar yağdığını esprili bir dile getiren Başkan Hüseyin Uzun, hastanenin Elvapazarcık’a yapılması talebini yineledi.

Toplantıda son olarak İl başkanı Zeki Tosun konuşma yaptıktan sonra basına kapalı bölümlde teşkilat çalışmaları değerlendirildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

site satışı

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017