CHP Danışma Meclisinde 4 büyük isim...(TIKLA İZLE)

  CHP Danışma Meclisinde 4 büyük isim...(TIKLA İZLE)
Bu içerik 1137 kez okundu.

CHP DANIŞMA MECLİSİNE 4 BÜYÜK İSİM KATILDI

4 kez ertelenen CHP İl Danışma Meclisi nihayet yapıldı. TBMM Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Milletvekili Haluk Pekşen, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, İl Başkanı Ahmet Altun, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ilçe ve belde belediye başkanları ve partiler katıldığı Danışma meclisinde referandum süreci ve CHP'nin izleyeceği yol haritası görüşüldü.

 

4 kez çeşitli sebeplerle ertelenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Danışma Kurulu Toplantısı Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer Konferans Salonunda Cumartesi günü gerçekleştirildi. Toplantıya; TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu, Ünal Demirtaş, CHP Eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İl Başkanı Ahmet Altun, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir bazı belde ve ilçelerin belediye Başkanları, CHP ilçe ve belde yöneticileri ve partililer katıldı.

Toplantı Saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gönderilen 'Türkiye' adlı slayt gösterisi sunuldu.

İLK KONUŞMAYI PEKŞEN YAPTI

Toplantıda ilk konuşmayı Trabzon Miletvekili Haluk Pekşen yaptı. Pekşen TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile birlikte il danışma kurulu toplantısında olmaktan duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi. Peşken, 'TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile katıldığımız hiç bir il danışma kurulu toplantısında tartışma çıkmıyor.'dedi. Pekşen referandum sürecine değindi, Türkiye'deki siyasi iktidarların genel sıkıntıların bahsetti.

ALTUN; DEMOKRASİYİ YOK SAYMAK ASLA AKLIMIZDAN GEÇMEZ

Trabzon Miletvekili Haluk Pekşen'in konuşmasının ardından kürsüye çıkan CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun’da il danışma kurulu toplantısını çeşitli nedenlerle 4 kez ertelediğini ifade etti. Altun yaptığı konuşmayı partili kimliği ile yapmadığını belirterek;'gün futbol takımı gibi taraf tutma günü değildir. Gün eşitliği ve özgürlüğü düşünme günüdür. CHP olarak hiç bir zaman demokrasiyi yok saymak aklımızdan geçmez ve geçmedi.Bizler istiklal mücadelesi vermiş milletin torunlarıyız.'dedi.

İNCE’DEN HAMZAÇEBİ’YE İNCE GÖNDERME..

Muharrem İnce’de konuşmasında TBMM başkan vekili Akif Hamzaçebi’yi işaret ederek divana döndü ve, “Lütfen Akif Hamzaçebi’nin konuşmasını kesip ek 2 dakika süre verin, bittiği zaman tekrar kesin ve kendisine 2 dakikalık ek bir süre daha verin. Bizim halimizden o zaman anlar diyerek espri yaptı.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Basına kapalı bölümde ise TBMM başka vekili Akif Hamzaçebi konuşma yaptı.

Toplantıya partililer yoğun bir ilgi gösterdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

(HABER:CEM AÇIKGÖZ)


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017