Zonguldak’lı Atletler Milli Takımda

Zonguldak’lı Atletler Milli   Takımda
Bu içerik 701 kez okundu.

 

Avrupa Salon öncesinde hazırlıklarını yoğunlaştıran milli atletlerimiz, Viyana, Bratislava ve Zaporozhje’deki yarışmalarda sınav verecekler. Milli takım kadrosunda Zonguldak’lı Başarılı Atletler Melike Malkoç ve Mustafa Güneş’te yer alıyor.

Belgrad’da yapılacak olan Balkan Salon ve sonrasıdaki Avrupa Salon’a hazırlanan atletlerimiz, bu hafta sonunda farklı noktalarda yarışmalarda mücadele verecekler. Avusturya’daki “Indoor Track&Field Vienna” ve Slovakya’nın Bratislava kentindeki ELAN Meeting’e katılacak olan Türk atletler perşembe akşamı İstanbul’da ayrılarak yarışmaların yapılacağı yere gitmişlerdi.

Kafilede Avrupa Salon’da Türkiye’nin önemli kozlarından olan Yavuz Can ile birlikte Batuhan Altıntaş (400 metre), Enis Ünsal (400 metre), Mustafa Güneş (60m engelli), Necati Er (üç adım atlama), Melike Malkoç (60 metre), Ecem Çalağan (uzun atlama) ve Cemre Bitgin (üç adım atlama) bulunuyor.

Mustafa Güneş ve Cemre Bitgin sadece Slovakya’da yarışırken, diğer atletler 28 Ocak günü Viyana’da ertesi gün Bratislava’da sahne alacak.

Bu arada salonda en iyi derecesini 2.21’e yükselterek dikkat çeken yüksekçi Metin Doğu, hafta sonunda Ukrayna Şampiyonası’nda olacak. Doğu, Zaporozhje’de Ukraynalı atletlerle birlikte 2.25’lik Avrupa Salon barajını zorlayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017