Kapuz Plajı belediyede kalmalıdır

Kapuz Plajı belediyede kalmalıdır
Bu içerik 757 kez okundu.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir

 

Kapuz Plajı belediyede kalmalıdır

 

 

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ekiplerin karla mücadele çalışmalarını başarıyla sürdürdüğünü belirten Akdemir: "Özellikle merdivenli şehir olduğumuzdan dolayı ufak sıkıntıların olması normaldir. Bu konuda halkımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz” dedi.

‘VALİMİZLE GÖRÜŞTÜK’

Kapuz Plajı’nın Özel İdareye devri ile alakalı sürece açıklık getiren Muharrem Akdemir: “Bu konuyla ilgili geçmişte bir mahkeme açılmış kıyı kenar çizgisi kapsamında kalan yerler nezdinde. Milli Emlak Müdürlüğü mahkemeyi kazanmış. Milli Emlak’a geçecek gibi dursa da bununla ilgili yasanın hükümleri var. Sayın Valimizle de görüştük. Yasa’nın bize vermiş olduğu o maddeyi değerlendireceğiz. Valimizin bu konuda bize kolaylık göstereceğini tahmin ediyorum. Plajın hazırlıkları Nisan ve Mayıs’ta yapılıp Haziranda açılıyor. Bu işlemin devamı ve işletmenin bizde kalması için Vali beye müracaatımız olacak" dedi.

‘KATI ATIK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ’

Esnaftan çok tepki alan katı atık bedelleriyle ilgili konuşan Başkan Akdemir geri adım sinyalleri verdi. Akdemir açıklamasında: “Zonguldak’ın içinde bulunduğu şartlar ve bölgesel olarak farklı bir konumda olduğu için özellikle kırsal kesimde ki vatandaşlar bu konudan muzdarip. Biz esnafımızın yanındayız. Nisan- Mayıs gibi esnafımızı da rahatlatacak biçimde bu konuyu çözmeyi planlıyoruz” dedi.

‘SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLERE AĞIRLIK VERECEĞİZ’

‘Zonguldak’ta festival yapılacak mı?’ sorusuna cevap veren Akdemir: “Ben göreve geldiğimde çok güzel bir festival yapmıştım. Zonguldak’ta hiç yapılmayan bir festival etkinliğini gerçekleştirdik. Festival tarihi bu sene Ramazan’ın son gününe denk geliyor. Bu nedenle festival etkinliğinden ziyade sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık vereceğiz. Toplu iftar vereceğiz inşallah halkımız buna katılım gösterir” dedi.

‘POSBIYIK’IN SİYASETİ DÖNMESİ ÖNEMLİDİR’

Gündem yaratan Halil Posbıyık’ın açıklamalarını değerlendiren Akdemir: “Biz Halil abiyi çok severiz gerçekten iyi bir belediye başkanımızdı. Siyaseten açık kapı bırakmış olabilir. Siyasete dönmesi çok önemli bir olaydır. CHP’den aday olmalı diye ben kendimce istiyorum. Hamdi Ayan bir partinin il başkanıdır ve Halil Posbıyık’a açık kapı bırakması normaldir. Her parti için herkes önemlidir” dedi.

‘ZONGULDAK BÜYÜKŞEHİR OLMALI’

Halil Posbıyık’ın Zonguldak Büyükşehir olmasın çıkışına değinen Akdemir: “Bu görüşe saygı duymak gerekir ama Zonguldak Büyükşehir olmalı. Büyükşehir olmak çok büyük avantajları beraberinde getirir” dedi.

‘BENİM ÇALIŞMALARIM HİZMETTİR’

CHP danışma meclisi ve referandum çalışmalarına değinen Belediye Başkanı Muharrem Akdemir: "Danışma kurulu referandum öncesine denk geldi. Vekillerimizi şeref ve onur ile ağırlayacağız. Referandumun Hayırlı olacağını düşünüyorum. Benim çalışmalarım ise hizmetti.” dedi. (HABER: GAMZE TAŞDEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017