Ayan, CHP'li vekillere ateş püskürdü (Videolu Haber)

Ayan, CHP'li vekillere ateş püskürdü (Videolu Haber)
Bu içerik 467 kez okundu.

 

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, CHP Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş’ın referanduma ilişkin açıklamalarına ateş püskürdü.

Başkan Ayan: "CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye ortak bir Cumhurbaşkanı adayı çıkaralım dediğinde aynı süreçler yaşanmıştı. O gün sandığa gelmeyenlerin yüzde doksan biri CHP seçmeni insanlardır. CHP Türkiye’yi kutuplaşmaya kamplaşmaya götürülüyor. Kendilerine sınırları içerisinde kalmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

 

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, CHP Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş’ın referanduma ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi. Ayan: "Bu süreç bir cumhurbaşkanlığı sistemi sürecidir. Anayasanın birinci maddesinde net şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin sistemi cumhuriyettir yazmaktadır. Dolayısıyla 2019 yılında yapılacak olan seçimde neden Ülkücü bir Cumhurbaşkanı olmasın veya buna karşı olan CHP’den bir aday çıkıp Cumhurbaşkanı olmasın" dedi.

CHP’li milletvekillerinin AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi tabanına yaptığı çağrı hatırlatılması üzerine sinirlerine hakim olamayan Ayan; “Bu sayın milletvekili arkadaşımız MHP ve Ülkücü tabana sesleniyorsa ben kendisine geçmişi bir hatırlatayım da nereye seslendiğini bir görsün. CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye ortak bir Cumhurbaşkanı adayı çıkaralım dediğinde aynı süreçler yaşanmıştı. O gün sandığa gelmeyenlerin yüzde doksan biri CHP seçmeni insanlardır. CHP Türkiye’yi kutuplaşmaya kamplaşmaya götürülüyor. Kendilerine sınırları içerisinde kalmalarını tavsiye ediyorum" dedi. (HABER: BATUHAN KARAMALAK)

mhp zonguldak haberleri hamdi ayan haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM