“AMACIMIZ İŞSİZLİĞİ AZALTMAK”

“AMACIMIZ İŞSİZLİĞİ AZALTMAK”
Bu içerik 2553 kez okundu.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI METİN KARADUMAN İŞKUR İL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, beraberimde Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun ile birlikte İşkur İl Müdürü Gönül Demirsu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyarette genel olarak istihdam konuları görüşüldü.

Ziyareti değerlendiren AK Parti Merkez İlçe başkanı Metin Karaduman, AK Parti Hükümeti olarak istihdama büyük önem verdiklerini ve işsizlik sorunu çözmek için çaba içinde olduklarını belirten Metin Karaduman şunları söyledi:

“Elvanpazarcık Belediye Başkanımız ile birlikte İl müdürümüzü ziyaret ettik. Ziyaretimizde 2016 yılını değerlendirmesini ve hem de 2017’deki yapılacak çalışmalar ile ilgili istişare etmek. Tabi işkur müdürlüğümüzün ve bakanlığımızın Türkiye genelinde bir çok yaptığı çalışmalar var. İşbaşı eğitim programları, mesleki kurslar meslek edindirmeyle alakalı. Ve işsizlerin iş bulma anlamında danışmanlık hizmet vere burada arkadaşlarımız var. Bunların hem sayısı arttı hemde işsizliği minimuma indirmek için çalışmaların verimliliği artı. Bu anlamda il müdürlüğümüzün çalışmaları hakikaten geniş çaplı devam ediyor. Bakanlığımızın da çıkarttığı programlar nezdinde. Bu da Zonguldak’ın tüm merkez ve ilçelerinde uygulanıyor. İşsizlik dünyanın bir problemi. Türkiye’de AK Parti hükümetleri döneminde işsizlik minimuma düşmesi için bizler AK parti hükümeti, AK Parti temsilcisi olarak bölgemizde ve Türkiye genelinde bakanağımızın çalışmaları var. Bununla ilgili yatırım ve kalkınması artırarak istihdam alanları oluşturarak bu işsizliği düşürebileceğimiz, destekleme paketleriyle de hem işverenin elini güçlendirmek, hem de bölgede ki yapılacak yatırımlarla birlikte bu işsizliğin minimuma inmesi hedeflerimiz arasında. Bunları il müdürlüğümüzle diğer bakanlıkların çalışmasıyla yatırım alanların oluşturup işsizlerimize iş bulması için gayret göstermeye devam ediyoruz. Mesleki kursların olması vazıfsız olan işsizlerimize meslek edindirebilmek ve önümüzdeki yapılacak iş alıklarında kedi mesleklerine göre iş bulabilmeleri hedeflerimiz arasında. Tüm bireyleri meslek edindirerek bu işsizlik konusunda onları kendi yeteneklerine göre kendi düşüncelerine göre yönlendirmek. Bu anlamada işsizliğin düşeceğine inanıyorum. Bu anlamda da Zonguldak’ta da çalışmalar çok iyi bir şekilde devam ediyor. Gerek Gönül Hanım olsun gerek çalışanları olsun gayret göstererek hem meslek edindirme hem de işsizliğin düşmesi anlamında büyük özveri ile çalışıyorlar. Şahsım ve teşkilatım adına da kendilerine teşekkür ediyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

metin karaduman işkur gönül demirsu zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017