İÇLER ACISI HALDE!!!

İÇLER ACISI HALDE!!!
Bu içerik 729 kez okundu.

Zonguldak Maden Şehitleri anıtının içler acısı hali yürekleri dağlıyor. GMİS Genel Başkan Ahmet Demirci, “Şehit madenciler anıtı en kısa sürede maden müzesi’ni oraya taşınacak” dedi

 

Zonguldak’ta Maden Şehitleri Anıtı’nın içler acısı hali yürekleri yaktı.

Maden Şehitleri Anıtındı şehit madencilerini isimleri buluna plakaların çoğu yerinden koparken, çok sayıda şehit isimliği plakası ise anıt içeri sinde bulunan yüksek bir yerin üzerinde duruyor. Vatandaşlar se bu duruma tepki gösterdi.

Genel maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye maden şehitleri Anıtı’nın sorduk. Demirci açıklamasında maden şehitleri anıtının şu anki durumunun farkında olduklarını ancak, anıtı en kısa zamanda Asma Baştarla mevkiinde bulunan maden müzesinin oraya taşıyacaklarını belirtti. Demirci açıklamasında şunları kaydetti:

“Şimdi bildiğiniz gibi biz geçen sene 2016 yılı içinde Sayın Genel müdür Burhan Bey ile birlikte bir çalışmamız vardı. O çalışmamız şimdi hala devam ediyor ve hatta ve hata birkaç yer ile görüştük ve en kısa zamanda maden Müzesi’nin olduğu sol tarafa oraya yerleştirerek tüm şehitlerimizin adına oraya yazdırıp bizlerde tekrar Genel maden İşçileri sendikası olarak bir katkı vereceğiz. İnşallah en kısa zamanda o rezillikten tüm şehitlerimizin ruhlarını memnu edeceğiz inşallah. Şu anda taşınması söz konusu olduğundan dolayı bakımda olmuyor. Orası taşınacak diyerekten fazla bakım yapılmıyor. Bahar ayı içerisinde müzenin oraya taşıyacağız. Hakta isimleri şu şimdide yaptırarak oraya asacağız. İsimlerin düşmesi yeni plaka sistemi ile sona ermiş olacak”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Ahmet Demirci gmis madenci anıtı zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017