KREDİ VE YURTLAR KURUMU’NDAN HALEP KAMPANYASINA DESTEK

KREDİ VE YURTLAR KURUMU’NDAN HALEP KAMPANYASINA DESTEK
Bu içerik 1993 kez okundu.

Türk Kızılayı tarafından başlatılan “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” adlı kampanyaya “Halep Bizdir, Bizdendir, Bizimledir” sloganıyla destek veren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), topladığı yardım malzemelerinin sevkiyatını Zonguldak’tan yaptı.

Ülke genelinde 102 tır dolusu yardım malzemesi toplayan KYK, Zonguldak’ta ise 1 tırı Zonguldak’tan Halep’e uğurladı. Tırda gıda, 20 tonluk giyim ve temizlik malzemeleri var.

KYK Zonguldak Erkek yurdu önünde gerçekleştirilen törene YURTKUR İl Müdürü Hayri Bulazar, pornoTürk Kızılayı Zonguldak Şubesi başkanı Nihat Aygün ve yardım malzemelerinin toplayan üniversite öğrencileri katıldı.

BULAZAR: ÖĞRENCİLERİMİZİ VE PERSONELİMİZCANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM

Törende bir konuşma yapan Bakan YURTKUR İl Müdürü Hayri Bulazar, yaptığı konuşmada kampanyaya katılanlara teşekkür etti. Bulazar, “Burası Kredi Yurtlar Kurumu’nun Zonguldak Erkek yurdu kampusü ve karşı tarafta da karaelmas kız yurdu kampusümüz var. Arkadaşlar KYK Genel müdürlüğümüzün talimatıyla 19-30 Aralık arasında Türkiye genelindeki tüm yurtlarımızda barınan öğrencilerimizin 554 bin öğrenci barınıyor tüm yurt genelinde. Bu öğrencilerimizin yardımseverlik duygularını hareket geçirmek, aynı zamanda biliyorsunuz Suriye’deki Halep’te iç savaş  dolayısıyla tahliye edilen bu kardeşlerimizin hüzünlerini paylaşmak, onların ihtiyacı olan insani yardım malzemelerini temin etmek amacıyla Halep Bizdir Halep Bizdendir ve Halep bizimledir kampanyasını genel müdürümüzün talimatıyla o tarihte başlatmış olduk. Bu vesile ile gerçekten öğrencilerimiz büyük bir fedakarlık gösterdi. Vize ve finallerini olmasına rağmen çok büyük ilgi gösterdiler. Zonguldak genelindeki Devrek, Çaycuma, Ereğli ve merkezdeki yurtlarımızda kalan öğrencilerimize personelimizin de desteğiyle yardımlar toplandı ve merkez olarak Zonguldak kampusünde bir araya getirildi. İnşallah Kızılayımızla da Genel müdürlüğümüzün ortak bir protokolü vardı. Bu topladığımız yardımları gördüğümüz gibi Kızılayımızın bizi temin etiği bu tırla inşallah direk kapıya gidip bu yardımlar yerine ulaşacaktır diyoruz. Ben bu meyanda hem Zonguldak merkez ve ilçelerindeki bu yardımsever halkımıza teşekkür ediyorum. Personelimize ve özelliklede öğrencilerimiz canı gönülden kutluyorum. Öğrencilerimizin bu yardım kampanyası dönemde talebi olmuştu. Müdürüm biz bu Hatay’a gitsek., o kamplardaki yardımlar nasıl gidiyor diye, Nihat başkanımaza da böyle bizim yanımızda bir talepte bulunmuşlardı. Bizde bu konuyu geçen hafta Ankar7da il müdürleri toplantımızda sayın Genel müdürümüze ilettiğimizde bunu Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü aracığıyla inşallah önümüzde ki günlerde bir araç tahsis edip bu yardım kampanyasında etkili olan öğrencilerimizin bir kısmını oraya götürüp oradaki Suriye’ye götürüp kampanya bu yardımların nasıl dağıtıldığını gerçekten nasıl ulaşıldığını göstermiş olacağız. Ben tekrar bu vesile ile Nihat Başkanımıza siz değerli bizleri burada bu faaliyetimizin ulaşmasında yardımcı olan değerli basın mensuplarına, kendi personeline ve öğrencilerimize tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah bu yardımlarımız yerine ulaşır. Bir nebzede olsa oradaki kardeşlerimizi bir ilaç olur diye sözümü burada noktalamak istiyorum. İnşallah hocamız duasını yaptıktan sonra tırımız Halep’e doğru yola çıkacak” dedi.

AYGÜN: YARDIMLAR HIZLA ADRESİNE ULAŞTIRILACAK

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün’de, yardımlar hızla adresine ulaştırılacağını söyledi. Aygün, “Bu Türkiye genelinde başlatılan bir kampanya. Türkiye genelinde Türk Kızılayı ile ortaklaşa ve nakliyesini Türk Kızılayı yapmak üzer KYK Genel müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan bir proje. Türkiye’nin her yerinden bu tırlar gitti. İnşallah bugünde Zonguldak’ımızdan da dualarla tırımızı yolcu ediyoruz. Ben katkısı olan başta İl Müdürümüze, Şube müdürlerimize, çalışanlarına ve bilhassa dükkan dükkan, işyeri işyeri gezip mağazaları dolaşarak işyerlerini dolaşarak bu giysileri, temizlik malzemelerini ve gıdaları toplayan öğrencilerimizi kutluyorum ve onlardan Allah razı olsun

Diyorum. Öğrencilerimize evet bir sözümüzde vardı. İnşallah Gençlik İl müdürlüğümüz bu konuya el atmış müdürüm söyledi şimdi, öğrenmiş bulunuyorum. Öğrencilerimiz Suriye’ye kamplara götürerek orada nasıl dağıtıldığını ve kamplardaki Suriyeli göçmenlerimizin nasıl yaşadığını yerlerinde görecekler inşallah. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Dualarla inşallah yolcu ediyoruz ve rabbim yerine ulaşmayı nasip etsin diyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan duaların ardından yardım turu Halep’e gönderildi.

(HABERERCAN DEMİR)

Türk Kızılayı halep yardım son dakika haberi kredi yurtlar kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017