BAKIN KİMİ ALKIŞLAYARAK PROTESTO ETTİLER ?

BAKIN KİMİ ALKIŞLAYARAK PROTESTO ETTİLER ?
Bu içerik 2933 kez okundu.

ARTIK SABIRLAR TÜKENDİ

Çınartepe Mahalesi Akaryakıt Sokak sakinlerinin yol isyanı devam ediyor. Vatandaşlar yolun yapılmamasına isyan etti.

 

Zonguldak Merkeze bağlı Çınartepe Mahallesi Akaryakıt sokak sakinleri, yılardın yapılmayan yollarına isyan ettiler.

Akaryakıt sokak sakinleri kışın çamurdan, yazın ise tozdan şikayetçiler.

Muharrem Akdemir ve öncesinde görev yapan iki belediye başkanının da yolu yamadıklarını belirten mahalle  sakinleri yolda eylem yaptı. Alkışlarla yol istiyoruz diye bağıran Akaryakıt Sokak sakinleri, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e sesleri duyurmaya çalıştılar.

Mahalle sakinlerinden Serkan Kocasay artık sabırlarını tükendiğini ve son kez güzellikle bu yol talebini dile getirdiklerini belirterek şunları söyledi:

BURASI DOĞUNUN EN ÜCRA BİR KÖŞESİ DEĞİL, ZONGULDAK KENT MERKEZİNE 5 DAKİKALIK BİR YER

Yıllardan beri bu mahallenin yolu için 150 metrelik bir yolumuz var ve bu yolun yapılması için heryere başvurduk. Zamanı geldi Secaattin Gorca ile görüştük zamanı geldi İsmail Eşref ile görüştük. Onlardan da bir netice alamadık. En son da Muharrem Akdemir geldi ve burada konuşmasında söz verdi yapacağım diye. Sonra biz muhtarımız aracılığı ile Okan Bey aracılığı ile konuştuk. Okan bey bize dedi ki ‘ben başkanımızla görüştüm siz bir şey söylemelin, bekleyin. Biz bekle Allah bekle hala Bekliyoruz. Buranın yazın tozurdan kışın çamurundan insanlar artık hastalıklara müzdarip yani. Yazda toz, kışta çamur. Burası Zonguldak’ın gıdasın karşılandığı ve en zengin işadamlarını bulunduğu bir şer. Ama şurada bir 150 metrelik yolu gelip te kimse bir öncülük yapıp ta yapamadılar. Burayı sabahları görseniz lüks araçların geçtiği bir yol ama tüm Zonguldak’ın gıdasın gittiği bir yol ama şu yol komple çamur ve toz. Bu tozdan ve çamurda gördüğümüz zararı onlarda görüyor. Onların buraya şehir dışından yurt içinden ve yurt dışında arkadaşları geliyor, işadamları geliyor bu yoldan acaba kendileri utanmıyorlar mı onu bilmiyorum. Yani şuraya 150 metre yol yapılması için biz insanların eylem mi yaması gerekiyor. Burası Zonguldak kent merkez ine 5 dakikalık bir yer. Bu insanlar çok bir şey istemiyor. Sadece 100-150 metre uzunluğunda bir yol istiyoruz yazın toz kışında çamur olmasın diye. İnsanlar burada bahçelerinde kapının önüne de bir bardak bile çay içemiyorlar O tırların buraya girmesiyle toz komple havaya kalkıyor yazın. Çamur ise kışında evlerine girerken herkesin ayakları çal çamur. Burası köy yeri değil. doğunun çok ırak bir yeri de değil. Burası Zonguldak kent merkezine 5 dakikalık bir yer. Ben Sayın Muharrem Akdemir6in bize verdiği sözü yerine getireceğine inanıyorum. Okan muhtarında bu işin peşinde. Son bir kez daha güzel bir dille şu yolun yapılmasını talep ediyoruz”

AKDEMİR SÖZ VERDİ, HALA İCRAAT YOK

Vatandaşlar, yol sıkıntılarının çözümü için Zonguldak Eski Belediye Başkanları Secaadin Gonca, İsmail Eşref ve şimdiki belediye Başkanı Muharrem Akdemir'den söz aldıklarını fakat hala hiç bir icraatın olmadığını dile getirerek bir an önce yollarının yapılası talebinde bulundular.

VATANDAŞLAR BELEDİYEYİ ALKIŞLAYARAK PROTESTO ETTİ

Sokak sakinleri Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'e alkışlı protesto eşliğinde 'yol istiyoruz' diyerek haykırdılar.

(HABER-ERCAN DEMİR)

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017