Devrekspor olayları kınadı

Devrekspor olayları kınadı
Bu içerik 1055 kez okundu.

Süper Amatör Kümede şampiyonluk mücadelesi veren Devrek Belediyespor, hafta sonunda Ereğli deplasmanında oynadığı maçta Bayatspor ile 2-2 berabere kaldı. Karşılaşma sonrası çıkan olaylarda Devrek Belediyespor antrenörü ve bazı futbolcular zarar görmüştü.

Devrek Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Karaelmas, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada çıkan olayları kınadı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Zonguldak’ta 70 yıldır amatör futbola hizmet eden bir kulüp olarak. 1947 yılından günümüze kadar ilkelerimizden asla ödün vermedik, centilmenliği, fair-play ruhunu ve misafirperverliği amaç edindik. Bu yıl kuruluşumuzun 70’inci yılını kutlamaktayız. Bu özel ve anlamlı yılda şampiyonluk hedeflemekteyiz. Devrek Belediyespor Kulübü olarak bu hedef etrafından yoğunlaşmış bulunmaktayız. Hiçbir rakip kulüp ya da şahıslarla derdimiz yok, olamaz da.

Bizim tek derdimiz ilkelerimiz çerçevesinde iyi niyetimizle şampiyonluk hedefine nasıl varabiliriz düşüncesidir.

Fakat; maalesef ki bizim bu iyi niyetimizi suiistimal eden kulüp, yönetici ve taraftar kitleleri olduğunu görüyoruz. Ligin ilk yarısında deplasmanda oynadığımız Kepez Çaylıoğluspor ve Kilimli Belediyespor maçlarında hem tribün, hem de saha içinde maruz kaldığımız şiddet olaylarını hatırlatmak isteriz. Bu şiddet olaylarının ikinci yarıda da devam ettiğini görmekteyiz.

Bu hafta (22 Ocak 2017 Pazar) Ereğli Beyçayırı Sahası’nda Bayatspor’la oynadığı maçta karşı karşıya kaldığımız olay bizi son derece üzdü. Rakibimiz Bayatspor olduğu halde Alaplı Belediyespor taraftarının tribüne gelmesi olayların tek sorumlusudur. O taraftar grubunun maça ne maksatla geldiği kendini apaçık göstermiştir. Bu mu taraftarlık, bu mu futbol sevgisi. Bu kişilerin taraftarlıkla, futbolla alakası olmadığı gibi tek amaçlarının maçı provokede ve sabote etmek olduğu görülmüştür.

Bu kin, bu nefret ne için?

Bu tür olayları yapanları ve buna çanak tutanları Devrek Belediyespor Kulübü olarak esefle kınıyoruz. Kimse takım sempatizanlığı yapmasın. Kimse sabrımızı taşırmasın. Artık yeter. Amaç futbolsa, bu düşmanlık, bu kin, nefret ne içindir?

Ereğli’deki her maçımız sıkıntı. Burada bize karşı oluşturulmak istenen düşmanlığı anlamakta güçlük çekiyoruz. Devrek’te hangi maçta hangi yöneticinin, hangi futbolcunun canı yandı, burnu kanadı? Hangi takım şiddet gördü. Aksine bütün misafir takımlarımızı el üstünde tuttuk. Ne yani; biz de mi şiddet uygulayalım? Ama en başında söylediğimiz gibi ilkelerimizden asla ödün vermeyeceğiz. Biz insanlığımızı, kişiliğimizi asla kaybetmeyeceğiz. Doğru yolda ilerlemeye devam edeceğiz.

Son söz olarak;

Zonguldak futbolu bu tür şiddet olaylarıyla bir adım öteye varamaz. Bunun kesinlikle bilinmesini istiyoruz. Ayrıca bu olayları yapanlar asla cezasız kalmamalı. Kimsenin yanına kar kalmasın. Her maç şiddet, her maç olay bu böyle gitmez. Buradan futbola yön verenlere sesleniyoruz; Bu şiddet olaylarına neden sesiniz çıkmıyor, bunun açıklamasını kendilerinden bekliyoruz.”

Devrek Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu adına ;

Başkan

M.Mustafa KARAELMAS

Süper Amatör Küme devrek belediyespor zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017